Przyciemniane szyby

Odpowiedzi w temacie (1)

Celina224054

20.11.2018

Pewne odcienie przyciemnianych szyb są niedozwolne w Polsce. Czy takie auto przejdzie przegląd? Jaką karę poniesie właściciel?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Alicja99usz

2018-12-08 19:25:52

Jeżeli współczynnik przepuszczalności światła jest mniejszy niż 70%, o czym mówi §8 ust. 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia to sankcją może być niedopuszczenie pojazdu do ruchu przez diagnostę za niespełnianie wymogów technicznych. W momencie, kiedy policjant będzie chciał zbadać legalność dokonanego przez kierowcę przyciemniania szyb i okażę się, że jest ona niezgodna z przepisami, może nałożyć mandat w wysokości od 20 do 500 zł, oraz odbiera dowód rejestracyjny.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • 30.9.2011

    Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

    Rok 2011 przywitał podatnika kolejnymi nowelizacjami z zakresu ustawy podatku od towarów i usług (dalej VAT). Jedną z bardziej istotnych zmian, szczególnie dla kierowców, jest uchylenia (...)

  • 28.4.2017

    Jakie oświetlenie należy zapewnić w miejscu pracy?

    Przepisy przewidują, że w pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, chyba że jest to niemożliwe lub niewskazane ze względu na technologię produkcji, a na stosowanie oświetlenia (...)

  • 21.5.2007

    Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

    Od 1 stycznia 2007 r. obowiązuje nowa definicja samochodu osobowego, która powoduje, że mniejsza niż dotychczas liczba samochodów jest uważana za samochody ciężarowe dla celów (...)

  • 25.2.2009

    Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

    Nowe regulacje odstępują od wymogu posiadania świadectwa homologacji oraz dopuszczalnej ładowności, wprowadzając masę całkowitą jako przesłankę kwalifikacji pojazdu. Zgodnie z nowymi przepisami, (...)

  • 18.10.2006

    Leasing w podatku VAT

    W niektórych przypadkach umowy leasingu podatnik ma prawo do częściowego odliczenia podatku VAT. Od 21 sierpnia 2005 r. obowiązują nowe przepisy w zakresie ograniczenia w odliczeniu podatku (...)