e-prawnik.pl Porady prawne

Rozdzielność majątkowa w małżeństwie.

Odpowiedzi w temacie (3)

Dyziu82

14.3.2012

Witam.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób moge ustanowić z żoną rozdzielność majątkową.Jesteśmy małżeństwem od ponad 10 lat. Żona chciała założyć działalność gospodarczą i starać się o leasing firmowy.Mamy jednak obawy ze odpowiedz z banku bedzie negatywna ponieważ ja jestem zadłużony i mam złą historie w BIK a przy wspolnocie majatkowej potrzebne sa dane małżonka.W związku z tym prosze o pomoc czy w naszym przypadku da sie cos zrobic. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Prawnik1209

2012-03-19 12:41:56

Witam, Zgodnie z art. 51 krio małżonkowie mogą w trakcie małżeństwa zawrzeć umowę o rozdzielność majątkową małżeńską. Taka umowa jednak wymaga zachowania formy szczególnej tj. aktu notarialnego. Bez zachowania takiej formy umowa ta będzie zgodnie z art. 73 par. 2 kc nieważna. Po zawarciu takiej umowy małżonkowie zarządzają samodzielnie swoim majątkiem.

Dyziu82

2012-03-22 08:35:20

Dziękuje za odpowiedz Panie Piotrze . Przed świętami pojdziemy do notariusza i dowiemy sie co i jak. Bardzo mi Pan pomógł. Oczywiście jak bede miał pytania to bedziemy w kontakcie.Pozdrawiam.

izabela.nowicka

2012-05-29 22:24:35

Witam!Mam takie pytanie: Mąż kupił działkę zanim się pobraliśmy, pozwolenie na budowe tez dostał przed naszym slubem i to on jest jedynym wlascicielem dzialki i domu. Jednak ja też ma wkład pieniężny w dom. Pytanie jest takie: czy w razie rozwodu nalezy mi sie część domu i działki. czy wszystko jest jego? Samochód tez jest na męża ale kupilismy go juz po slubie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM