Separacja (Niemcy) rozwód (Polska)? - forum prawne
WItam mam kilka pytań najpierw może opiszę całą sytuację.
Od 4 latach jestem żonaty (mamy syna) i też od 4 lat mieszkamy w Niemczech. Moja żona w ostatnim czasie złożyła poprzez prawnika pismo o separację (Niemiecką), która ma wejść w życie od 1 grudnia. Ja też chcę się z nią rozstać ale proszę o radę czy mogę złożyć pozew o rozwód wcześniej (przed rozpoczeciem separacji niemieckiej) w Polsce?(Mam jeszcze tydzień) I co wtedy z tą separacją? Co z alimentami które w Niemczech zostaną przyznane na mojego syna około 400 euro? Separacja w ogóle będzie ważna jak toczyć się będzie sprawa w rozwodowa w Polsce? Czy mogę też złożyć pozew o rozwód w Polsce w trakcie trwania Niemieckiej separacji? I co wtedy z ta separacją?. Wolałbym rozwodzić się w Polsce ponieważ chcę i myślę że mogę rozstrzygnąć ten rozwód z winy mojej żony. Czy zyskam cokolwiek wygrywając rozwód? W ogóle nie chodzi mi o sprawy finansowe tylko o to żeby mieć swięty spokój, ponieważ słyszałem że zona może żądać dodatkowo ode mnie pieniędzy ponieważ jej jakość życia spadła? Na jakiej podstawie?
Odpowiedzi w temacie: Separacja (Niemcy) rozwód (Polska)? (3)
Aha kilka dodatkowych informacji mieszkamy w Niemczech na stałę, mamy obywatelstwo Polski, zameldowani jesteśmy w Polsce. Syn chodzi tutaj do szkoły i tutaj w Niemczech jest nasz ośrodek życia.
Specjalistów od prawa rodzinnego na pewno warto poszukać w kancelarii Drabot Gaweł Adwokaci ? cierpliwi, wyrozumiali, dyskretni a do tego skuteczni. Dokładna i fachowa analiza sytuacji oraz wszelkich możliwych rozwiązań mojej sprawy doprowadziła do jej wygrania. Polecam!
Witam, jestem prawnikiem w kancelarii, która zajmuje się podobnymi sprawami. Już wielokrotnie obsługiwaliśmy osoby, które mieszkają poza Polską, ale rozwodziły się w ojczyźnie.Ułatwiamy to klientom poprzez kontakt na skype, telefoniczny czy też e-mailowy. Obecność w kraju wymagana jest jedynie przed sądem. W przypadku zainteresowania, zachęcam do kontaktu: prawo24h@gmail.com
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?