Siostra mężatka nie pomaga finansowo rodzicom, ja chcę się wyprowadzić. Jakich użyć argumentów

Odpowiedzi w temacie (1)

KarolinaKaka

8.9.2015

Dzień dobry Kilka tygodni temu zaraz po ślubie wprowadził się do nas mąż siostry. Zajmują piętro domu - 2 pokoje kuchnię i łazienkę. Mój pokój jest obok. Nie pomagają rodzicom finansowo. Nie ma takich planów. Ojciec uważa "że on ma na tyle pieniędzy,że nie muszą płacić" siostra ma 30 lat i nigdy nie dorzucała się do rachunków, zakupów. Od 2 lat mieszkamy z ojcem (wcześniej rodzice byli w umownej separacji). Siostra jest pupilkiem taty, co często podkreśla zachowaniem. Mamy mieszkanie, w którym się urodziłam i które jest wynajmowane. Mama rozmowami nie potrafi wpłynąć na ojca, jest lekcewarzona, a ważność siostry zawsze podkreślana. Źle wygląda, choruje (m. in. na nadciśniene, ostry refluks żołądka, wrzody) Ojciec jest agresorem. Jak rozmawiać, jakich argumentów użyć i na co mogę liczyć w kwestii otrzymania mieszkania, przepisania go (nie chcę utrzymywać kontaktów z ojcem, siostrą) i późniejszym rozdziałem majątku domu, ewentualnie jakiś alimentów - chciałabym skończyć roczną podyplomówkę. Mieszkanie jest przepisane na ojca, dom był budowany po ślubie rodziców. Mam 25 lat, zarabiam od maja 1500 zł/m-c. Siostra od dobrych lat 3000 zł + podobna pensja męża. Proszę o pomoc Pozdrawiam Karolina

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ggg

2017-11-08 12:23:49

Weź się za robote, surówka jesteś. Ojciec żyje a ty już widzisz spadek.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie w 2016 r. Ile urlopów (...)

 • 8.8.2018

  Bez pieczątki załatwisz sprawę w urzędzie...

  Do lipca 2019 r. zostaną zniesione wymagania stosowania pieczątki przez obywateli i przedsiębiorców, przewidziane w blisko 170 aktach prawnych. Dzięki temu, załatwiając sprawę w urzędzie, (...)

 • 6.5.2013

  Małoletni wspólnik spółki z o.o.

  O ile umowa spółki z o.o. nie przewiduje ograniczeń w przedmiocie wstąpienia spadkobierców na miejsce zmarłego wspólnika, małoletni spadkobierca, nawet nie posiadający zdolności do czynności (...)

 • 13.1.2014

  Kiedy władza rodzicielska ustaje?

  Przyczyny ustania władzy rodzicielskiej podzielić można na 3 grupy: ustanie z przyczyny naturalnej, ustanie z mocy prawa oraz ustanie na podstawie orzeczenia sądu. Zgodnie z artykułem 92 kodeksu rodzinnego (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)