Forum prawne

Stłuczka po użyciu alkoholu 0,10 mg - forum prawne

Witam,
2 dni temu bylem uczestnikiem stłuczki samochodowej, z mojej winy. Nawiekszym problemem jest to, że wykazało mi 0,10 mg na badaniu alkomatem, a po kilku minutach 0,07. Policja zatrzymała mi prawo jazdy oraz dostałem mandat za nieustapienie pierwszenstwa w kwocie trzystu zlotych i 6 punktów karnych. Przyznałem sie, ze wypilem jedno piwo okolo 2,5 godziny przed calym zajsciem.
Wiem, że będe wezwany na policje i moge dobrowolnie poddać się karze lub jeśli nie, sprawa trafi do sądu. Zamierzam nie poddawać się dobrowolnie karze i bronić sie w sądzie powołując sie na błąd pomiarowy. Jeśli uwzględnić błąd pomiarowy w alkomacie, który zazwyczaj wynosi +/-0,01 mg, co w moim przypadku dawało by szanse na to, że sąd mnie uniewinni. Najbardziej zależy mi właśnie na tym, gdyż wtedy będe mógł liczyć na to, że koszty naprawy (w moim przypadku naprawde duże, bo dwóch samochodów) będą pokryte z OC. W przypadku, gdy byłem po użyciu alkoholu będe ponosił koszty z własnej kieszeni...
Dlatego proszę o pomoc:
Jakie mam szanse w sądzie ?
Czy będe w stanie sam sie obronić, czy raczej potrzebny będzie adwokat?
Proszę o wszelkie porady co zrobić w tej sytuacji. Jestem studentem i pokrycie takich kosztów będzie dla mnie bardzo ciężkie, a ilość alkoholu, była naprawde minimalna i wsiadając za kierownicę nie byłem świadomy, że może mi cos wyjść na badaniu alkomatowym.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

2013.2.18 18:43:50

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Stłuczka po użyciu alkoholu 0,10 mg

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika