Taras na wiatrołapie

Odpowiedzi w temacie (0)

Elwiiiiii

15.3.2019

Witam Kupiłam niedawno 3/8 domu, mieszkanie położone jest na parterze,sąsiadka ma jeden pokój na parterze i całe pierwsze piętro. Do mieszkania zostało wybudowane osobne wejście, nad wiatrołapem sąsiadka ma zrobiony taras. Taras ten został prawdopodobnie wykonany z błędami, gdyż mam zalany wiatrołap i ścianę w mieszkaniu, woda kapie aż z żarówki. Prośba o naprawę została zbagatelizowana. Stąd też moje pytanie:Skoro wiatrołap należy do mnie to czy jego "dach" również? Jeśli sąsiadka nie umie zadbać o ten taras zastanawiam się czy w świetle prawa mogłabym mój wiatrołap zadaszyc?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.6.2017

  Meble ogrodowe - kupuj z głową

  Kupujesz meble ogrodowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród, a dzięki funkcjonalności niektórych (...)

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 6.9.2018

  Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  Jeśli Twoja sytuacja materialna jest trudna, możesz skorzystać z pomocy w formie dodatku mieszkaniowego przeznaczonego na utrzymanie posiadanego bądź wynajmowanego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Sprawdź, (...)

 • 13.8.2017

  Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  Ruszył ponowny nabór wniosków o dofinansowanie wkładu własnego na zakup mieszkania w programie \"Mieszkanie dla Młodych\". MdM to program dla młodych osób, które chcą (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)