Uczę się - skąd brać pieniądze?

Odpowiedzi w temacie (0)

AnonP

9.5.2018

Witam. Jestem uczniem klasy I technikum. Moja średnia aktualnie ocen aspiruje wokół 5.0. Przechodząc do sedna, zwracam się z zapytaniem o możliwe dopłaty ze względu na stan mojej rodziny. Mój tata oraz rodzony brat chorują na schizofrenię (pierwszy stopień niepełnosprawności),mama jest bezrobotna a drugi, także rodzony brat jest alkoholikiem (pracuje dorywczo lecz tak jak powiedziałem, co dostanie to przepije). Dochód rodzinny nie przekracza średniej krajowej. Bierze się on z rent oraz dodatkowych dopłat (nieznanych mi). Uczę się w oddalonym o 80 kilometrów mieście - ze względu na to chciałbym prosić o dodatkowe pieniądze na moją naukę. Gdzie więc mogę się udać? Mama rozkłada ręce poprzez niewiedzę. Dyrektor szkoły uznał, że rozsądnym krokiem będzie podanie mnie do lokalnego (?) projektu, który oferuje na początek drugiej klasy nagrodę za ukończenie pierwszego roku z taką średnią. Niestety, szkoła w której aktualnie jestem jest dla mnie zbyt mało ambitna - dlatego też planuję przeniesienie się do jednej z najbardziej prestiżowych szkół w tym mieście. Mam kompletny mętlik w głowię, przepraszam za "rozsianie" informacji w poście. W skrócie: Czy mogę udać się gdzieś po pomoc finansową ze względu na to, że się uczę a moja rodzina jest jaka jest? Istnieje takie coś w ogóle? Dziękuję za każdą poradę dotyczącą mojego problemu. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.9.2017

  Maluchy na uczelni

  Jak pogodzić naukę na uczelni z wychowywaniem dziecka? Teraz jest to łatwiejsze. Dzięki programowi „Maluch+” w szkołach wyższych w całej Polsce powstają miejsca opieki nad dziećmi (...)

 • 21.8.2018

  Znalezione pieniądze będzie można zatrzymać

  Nowelizacja przepisów znosi obowiązek przekazania staroście znalezionej niewielkiej kwoty pieniędzy – do 100 zł lub jej równowartości w walucie obcej. Dotychczas znalazca, jeśli (...)

 • 30.5.2017

  Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

  Prezydent RP skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw. Celem proponowanych zmian ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych (...)

 • 12.8.2008

  Gdy pracodawca musi ustalić liczbę zatrudnionych pracowników

  Wbrew pozorom ustalenie liczby zatrudnionych pracowników to czynność wcale nie banalna. Poprawne ustalenie liczby pracowników może mieć znaczenie choćby w przypadku zwolnień grupowych. (...)

 • 19.10.2017

  Koniec gabinetów politycznych na szczeblu samorządowym

  Zmiany w ustawie o pracownikach samorządowych przewidują likwidację gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym przy wójtach (burmistrzach, prezydentach miast), starostach (...)