e-prawnik.pl Porady prawne

Windykacja-pilne

Odpowiedzi w temacie (4)

-

6.5.2003

Proszę pomóżcie Dostałam wezwanie do zapłaty od firmy KRUK Jestem winna 7500 ( razem z odsetkami) KRUK postraszył mnie koniecznością zapłaty 15.500 twierdząc że to są opłaty sądowe Jednakże w załączonym wzorze pozwu koszty sądowe wyniosły ok. 5000 Czy możecie ustalić mi koszty sądowe? Czy jeżeli oddam pieniądze przed sprawą sądową, to sprawy nie będzie?I
(Beata)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

i

2003-05-13 10:01:02

Myślę, że powinnaś się zgłosić do windykacji firmy Kruk i prosić o umorzenie części odsetek. Jeśli będziesz chciała załatwić sprawę na drodze polubonej, to osoba zajmująca się Twoją sprawą może sporządzić ugodę. Twoim atutem może być w tej sprawie dobrze określony czas spłaty. Jeśli podczas rozmowy z windykatorem uznasz, że zależy mu b. na czasie, wówczas możesz się określić, że jeśli część kosztów windykacji i odsetek zostanie umorzona, pozostałą kwotę spłacisz do daty X.

Beata

2003-05-14 15:37:41

Ale czy uważasz że jestem winna 7500 +5000 kosztów sądowych? może to głupie pytanie ale ja sie na tym kompletnie nie znam. czy oni mogą cofnąć pozew?

i

2003-05-15 15:01:53

Pozew może być wycofany z Sądu na wniosek wierzyciela. Wierzyciel może wnioskować o wycofanie w chwili , kiedy dokonasz spłaty zadłużenia. Koszty zasądzone przez Sąd w Twojej sprawie mogą wynosić max. 1200 zł. Sąd może zasądzić 4 - krotność tej kwoty, ale nigdy tego nie robi. Wydaje mi się, że kwota 5000 jest mocno przesadzona po to, żeby Ciebie postraszyć. Jeśli sprawa nie trafiła jeszcze do Sądu, dogadaj się z windykatorem. Jeśli już trafiła, spłać szybciutko podstawę. To będzie dla Ciebie korzystne.

xjoan

2004-03-19 21:41:44

Mogę Ci pomóc. Jestem Specjalistą do spraw windykacji w b. dużej firmie. Ludzi z Kruka znam osobiście. Również ich sposoby działania. Znam również całą procedurę sądowo - komorniczą. Potrzebuję kilku szczegółów. 1. Jaka jest wysokość należności głównej? 2. Kiedy minął termin płatności? 3. Jakie dokumenty posiada wierzyciel (nie KRUK!). Chodzi mi o to, czy są to np. faktury? Czyli na jakiej podstawie wierzyciel dmaga się od Ciebie spłaty należności. 4. Czy było jakieś zabezpieczene wierzytelności (np weksel lub żyraci). Podaj mi jak najwięcej szczegółów. Czy wierzycielem jest bank, firma, operator telefonii. Jeśli możesz, to opisz całą sprawę szerzej. Rozumiem że nie miało jeszcze miejsca postępowaie sądowe?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM