e-prawnik.pl Porady prawne

wniosek do sadu

Odpowiedzi w temacie (4)

-

21.6.2004

Prosze o pomoc w takiej sprawie mianowicie chce zlozyc wniosek aby mi umozyli zaplate za postepowanie sadowe - jak by mi ktos dal jakis link do ww albo przeslal ,,wzor" na emaila logosyy@interia.pl był bym bardzo wdzieczny
(rafał)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Piotrek

2004-06-22 10:27:31

Napisz po prostu do sądu pismo "Zwracam się uprzejmą prośbą o zwolnienie mnie z kosztów postępowania sądowego nr......... wsprawie ......... z powodu ............." Musisz to bardzo dobrze uzasadnić i takie pismo złóż w biurze podawczym sądu. Powinno wystarczyć, a w razie wątpliwości sąd poprosi cię o dodatkowe wyjaśnienia i dopuści w tej sprawie dowód z przesłuchania. Powodzenia.

qpnw

2004-06-22 20:38:35

Musisz w tym wniosku wykazać, że przedmiotowa kwota stanowiłaby dla Ciebie znaczny uszczerbek. Musisz również zawrzeć oświaczenie, że nie posiadasz nieruchomości, ruchomości, akcji, oszczędności itp. Bez tego oświadczenia sąd wezwie Cię do uzupełnienia pisma o nie.

karollo1

2010-05-16 13:31:31

Czy moge wystąpić do sadu z wnioskiem o zniesienie zajęcia komorniczego,nie jestem zadłużony i chce płacić na konto byłej zony.Z zona nie moge się dogadać.

emRobert

2010-11-20 23:18:35

mam nadzieję, że znalazłeś odpowiedź już dawno temu... gdyby nie służę pomocą. art 883 par.2 kodeksu postępowania cywilnego. jeśli spłaciłeś zaległości/nie masz zadłużenia+złożyłeś w we właściwym sądzie depozyt (6-krotność alimentów bieżących+umocowałeś komornika do pobierania z depozytu kwot mających pokryć ewentualne zadłużenie, to możesz złożyć u komornika wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego. umorzyć musi, Ty płacisz na bieżąco alimenty (przelewem lub przekazem).

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM