wniosek o niezwracanie pozwu

Odpowiedzi w temacie (2)

siaska19

2.4.2014

Witam, mam taki problem. 5 marca złożyłam pozew rozwodowy do sądu, 13 marca odebrałam pismo, że mam uzupełnić braki formalne, poprzez podpisanie pozwu ( zapomniałam podpisać), 17 marca odesłałam nowy pozew-podpisany ( mam potwierdzenie), wczoraj 1.04 dostałam zarządzenie, że pozew zostanie odesłany, więc teraz moje pytanie, pisać zażalenie czy wniosek o niezwracanie pozwu i nadanie nowej sygnatury? Jak ten wniosek ma wyglądać? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kamila

2018-03-22 08:41:39

Witam złożyłam pozew rozwodowy nie zostałam zwolniona z kosztów 600zl napisałam aby mi sąd przełożyl termin płatności na dwa tygodnie dłużej niestety wypadło tak że nie mam jeszcze środków czy mogę jeszcze prosić żeby przesunęli mi na dłużej termin nie chce żeby cofnęli pozew

Bolesta

2018-03-22 13:33:26

Z kolei nt. m.in. kosztów w kościelnym procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa zapraszam również na mój blog: http://uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl/html dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.1.2016

  Cofnięcie pozwu

  Jednym z uprawnień strony wnoszącej powództwo do sądu, jest możliwość cofnięcia pozwu. Jest to przejaw woli powoda w rezygnacji dochodzenia swoich praw. Może być ona wynikiem np. przedstawienia (...)

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 3.3.2016

  Podjęcie próby ugodowej przed wniesieniem pozwu

  Szybkie i bezkompromisowe wniesienie powództwa do Sądu, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Brak wcześniejszej rozmowy z dłużnikiem może doprowadzić nie tylko do pogorszenia lub całkowitego (...)

 • 8.5.2018

  Nowe zwolnienia z opłaty od pozwu

  Nowelizacja dotyczy rozszerzenia katalogu pism, które nie będą podlegać opłacie. Opłata od pozwu nie będzie pobierana od kombatantów i ich zstępnych, od osób prawnych oraz jednostek (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)