Zakupiony towar niewysłany, brak zwrotu gotówki

Odpowiedzi w temacie (1)

opalejro

29.9.2018

Witam. Piszę dziś z pytaniem o odzyskanie środków. 3tygodnie temu został zakupiony towar o wartości około. 500zł, nie został on wysłany, bo fizycznie sprzedający go nie posiada, dokonał przestępstwa z zapewne wymyślonych bajek aby zagrać na emocjach .... (sam się do tego przyznał w wiadomościach, że był do tego zmuszony z powodu kłopotów finansowych ... śmieszne ) Wysłane już wezwanie do zapłaty oraz ostateczne nie skutkuje, wyżej opisany kolega nie ma zamiaru raczej zwrócić gotówki. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, aby opłaty sądowe dalej nie obciążały mojego budżetu ... Macie jakieś propozycje na wyjscie z sytuacji?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

MagdalenaZ1

2018-11-07 13:21:50

Odszkodowaniami zajmuje się kancelaria GOCAL. Nie ponosisz kosztów u nich, ponieważ ich wynagrodzenie, to wartość procentowa od uzyskanego świadczenia. Oto do nich numer - 796 450 002

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 23.4.2017

  Rękojmia konsumencka w przepisach UE

  Jeśli w trakcie obowiązywania gwarancji prawnej (rękojmi za wady) okaże się, że zakupiony produkt jest wadliwy bądź nie wygląda bądź nie działa tak, jak przedstawiono w opisie, to (...)

 • 1.1.2014

  VAT 2014 r. Towary używane

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dostawa towarów używanych była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług pod warunkiem że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało (...)