e-prawnik.pl Porady prawne

Zwolnienie dyscyplinarne

Odpowiedzi w temacie ()

Stefan7909o2

27.4.2012

Zwolnienie dyscyplinarne Moja sytuacja wyglada nastepujaco. Dwie osoby w firmie twierdza ze czuli ode mnie alkohol, nastepnego dnia poszedlem na zwolnienie i jesten na nim ponad tydzien. Teraz koledzy z pracy powiedzieli mi ze jesli sie nie zjawie i dobrowolnie nie odejde dostane dyscyplinarke. Nikt mnie nie badal alkomatem, w pracy tego dnia bylem do konca. Czy pracodawca ma takie prawo na podstawie zeznan dwoch osob bez badania alkomatem czy badaniem krwi?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • zwolnienie dyscyplinarne Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , kiedy zalecane jest leżenie, (...) czytaj dalej»

 • Zwolnienie Dyscyplinarne a l4 Witam wiele wątków czytałem ,jednak żaden z nich ,bynajmniej nie znalazłem nie wyjaśnia dokładnie mojego problemu. W trakcie l4 pracodawca może nas zwolnić ,gdy (...) czytaj dalej»

 • Nagana po okresie wypowiedzenia Witam, dnia 5 września 2015 powiadomiłam pracodawcę o wypowiedzeniu umowy w formie elektronicznej. W poniedziałek 7.09 pracodawca podpisał osobiście moje wypowiedzenie (...) czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne Mam umowę na czas nieokreślony przepracowane 27 lat i grozi mi zwolnienie dyscyplinarne. Czy mogę iśc na zwolnienie lekarskie aby nie odebrac zwolnienia dyscyplinarnego - czy (...) czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne Dzień dobry, jestem z Łodzi. Kilka dni temu otrzymałam od pracodawcy zwolnienie dyscyplinarne półtorej tygodnia po tym, jak wróciłam z urlopu macierzyńskiego. Wiem, że (...) czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne Czy pracodwca może wysłać pocztą zwolnienie dyscyplinarne z pracy,pracownikowi będącemu na zwolnieniu lekarskim? czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne witam, moja koleżanka zgodziła się na wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron pracodawca nie chce wypłacić rekompensaty za nie wykorzystany urlop w momencie odejścia (...) czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne Dzień dobry, piszę w dość nietypowej sprawie przyjęłam się do pracy na okres próbny, na rozmowie o pracę pytając jak wygląda praca i system zmianowy dostałam informację (...) czytaj dalej»

 • zwolnienie dyscyplinarne Witam, bardzo serdecznie proszę o radę o jakąkolwiek pomoc. Mianowicie mąż mój pracował w firmie transportowej-międzynarodowej na busach. Był na okresie próbnym 3 miesięcznym (...) czytaj dalej»

 • zwolnienie dyscyplinarne? Pracuję w Banku i mam takie pytanie czy pracodawca może mnie zwolnić za to, że nie wypełniam planów sprzedażowych? czytaj dalej»

 • Zwolnienie dyscyplinarne Mam takie pytanie, czy można zostać zwolnionym dyscyplinarnie jeżeli wpuszczę do zakładu kogoś kto już nie pracuje, a ja o tym nie wiedziałem bo nie było takiej informacji? (...) czytaj dalej»

 • ZWOLNIENIE DYSCYPLINARNE Witam! Mam problem, a właściwie moja mama. Dyrektor tartaku w którym pracowała zwolnił ją dyscyplinarnie ponieważ nie poszła do pracy w sobotę na drugą zmianę, gdyż (...) czytaj dalej»

 • zwolnienie dyscyplinarne Witam Mój mąż został zwolniony dyscyplinarnie z pracy czy w takiej sytuacji, może ona się ubiegać o odprawę?Z góry dziękuję czytaj dalej»

 • zwolnienie dyscyplinarne Witam Mam taki problem zostałem zwolniony dyscyplinarnie z pracy, mam zaległy urlop wypoczynkowy jeśli go nie wykorzystałem to czy pracodawca powinien mi za niego zapłacić?Z (...) czytaj dalej»

 • zwolnienie dyscyplinarne Witam Mam pewnien problem pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie poniewaz nie przychodziłem do pracy, nie przychodziłem bo zgodził sie na urlop, ale niestety dogadaliśmy sie (...) czytaj dalej»