e-prawnik.pl Porady prawne

Zwrot podatku z zagranicy 2012

Odpowiedzi w temacie ()

antycirus

15.3.2012

Witam mam pytanie. Właściwie to dwa pytania. Czy o zwrot podatku można się ubiegać samemu, bez pośrednictwa profesjonalnych firm oraz czy aby móc się ubiegać o zwrot podatku, trzeba pracować za granicą kilka lat lub co najmniej rok?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

buty marzeny

2012-03-15 11:00:54

O odzyskanie podatku może się starać osobiście każdy, kto pracował za granicą, o ile tylko prawo danego kraju przewiduje taką możliwość. Nie jest ważne, jak długi był przepracowany okres. Nadpłacony podatek można odzyskać, nawet jeśli pracowało się tylko dwa tygodnie.

Cichy33

2012-05-30 10:06:53

O zwrot można ubiegać się samodzielnie, jeśli masz ochotę na urzędniczy bełkot. Jednak pewniej jest zrobić to przez profesjonalną firmę, przez internet. Tylko zarejestrujesz się, wyślesz im papiery (powiedzą jakie) i czekasz na pieniądze, które wpłyną ci przelewem na konto. największy problem to wybor firmy. Poczytaj dobrze rózne ofery (po prostu google: zwort podatku z zagranicy. Zwracaj uwagę głównie na opłaty minimalne. Mówią ci, że pobierają 7%, ale potem okazuje się, że minimum to 55 euro i jeszcze do tego VAT. więc dobrze się wczytaj. A co do tego jak długo się pracowało, to jak już ktoś powiedział: nie ma znaczenia, jak długo się pracowało. Ma znaczenie, ile się zarobiło i ile podatku się zapłaciło. Życzę powodzenia!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • zwrot podatku z zagranicy Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem też że jest możliwość (...) czytaj dalej»

  • kwota wolna od podatku - wysokość, PIT Witam, kwota wolna od podatku wynika ze skali podatkowej PIT. W roku 2013 największy dochód przy, którym podatek wynosi po zaokrągleniu do pełnych złotych (...) czytaj dalej»

  • Czy strace zwrot podatku związany z umową zlecenie? Czy strace zwrot podatku związany z umową zlecenie? Pracowałem na umowe zlecenie w 2010 roku i z tego tytułu będe miał zwrot jakieś 500-1000 (...) czytaj dalej»

  • Zwrot VAT za materiały budowlane witam. mam pytanie odnośnie tytułu prawnego do budynku mieszkalnego. dana osoba remontująca i chcąca odliczyć VAT ma tytuł prawny do danego budynku ale jest zameldowana (...) czytaj dalej»

  • Praca za granicą i w Polsce Witam, mam pytanie czy muszę się rozliczać z podatku po stronie polskiej, jeżeli pracowałam tylko 3 miesiące (do marca 2012) a od kwietnia 2012 za granicą w Niemczech? (...) czytaj dalej»