Definicja odbiornika telewizyjnego

Pytanie:

Czy odbiornikiem telewizyjnym, za który należy płacić abonament jest komputer połączony z kabelkiem telewizji kablowej za pomocą karty TV?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.11.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Definicja odbiornika telewizyjnego

Zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych, odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

Zatem, każde urządzenie, na którym istnieje możliwość odbioru programu należy uznać za odbiornik.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Opłaty abonamentowe na 2007 r.

Opłaty abonamentowe na 2007 r.

Ile będą wynosiły opłaty abonamentowe w 2007 roku? Zgodnie z ustawą setOstatni( '19' ); o opłatach setOstatni( '20' ); abonamentowych, wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej w danym roku kalendarzowym wynosi: za używanie odbiornika radiofonicznego - 5,94 zł;  za używanie odbiornika telewizyjnego albo odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego - 18,68 zł.  Kwoty te są (...)

Kara za niepłacenie abonamentu RTV

Kara za niepłacenie abonamentu RTV

Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje dość wysokie kary za nieopłacenie odbiornika radiowego czy telewizyjnego.   Jak wysoka grozi kara? W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia (...)

Abonament radiowo-telewizyjny 2016

Abonament radiowo-telewizyjny 2016

Od 1 stycznia 2016 r. opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie - zdecydowała niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zobacz także: Abonament RTV 2015 Decyzja o nowych stawkach abonamentu RTV podyktowana jest koniecznością zapewnienia przez Krajową Radę (...)

Jak przygotować się na nową naziemną telewizję cyfrową?

Jak przygotować się na nową naziemną telewizję cyfrową?

Konsumenci powinni się przygotować do zmian standardu nadawania, które będą wprowadzane stopniowo od wiosny 2022 r. - nowa naziemna telewizja cyfrowa. Kampania społeczna Widzowie kilku największych stacji telewizyjnych mogą już zobaczyć dwa spoty informacyjne na temat nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. To kampania społeczna „Gotowi na DVB-T2?” (...)

Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

Od stycznia 2014 roku wzrosły opłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Używanie radia kosztuje o 25 groszy więcej miesięcznie niż w poprzednim roku, a używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego – 65 groszy drożej. Opłaty wyniosą odpowiednio 5,90 zł i 19,30 zł miesięcznie. Opłacając abonament z góry na okres dłuższy niż miesiąc, otrzymamy upust. Zobacz (...)

UKE zakończył monitorowanie procesu uwalniania częstotliwości dla 5G

UKE zakończył monitorowanie procesu uwalniania częstotliwości dla 5G

Zakończył się proces przełączania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, dzięki czemu uwolnione zostały częstotliwości niezbędne dla rozwoju technologii 5G w Polsce. Całość procesu nadzorowali pracownicy Delegatur Urzędu Komunikacji Elektronicznej. ##baner## Proces przełączania Zwolnienie pasma 700 MHz, dotąd wykorzystywanego przez telewizję naziemną, czyli tzw. refarming (...)

Kupując telewizor, sprawdź jego parametry...

Kupując telewizor, sprawdź jego parametry...

Zbliża się zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Kupując nowy telewizor, warto upewnić się, że będzie on w stanie poprawnie odbierać treści nadawane w standardzie DVB-T2/HEVC. ##baner## Zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce Obecnie w Europie następuje zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zamianę dotychczasowego systemu DVB-T (...)

Cyfrowa telewizja prawie dla wszystkich. Sprawdź swój TV

Cyfrowa telewizja prawie dla wszystkich. Sprawdź swój TV

Więcej osób obejrzy wiadomości na „jedynce” w cyfrowej jakości. A co z widzami, którzy mają stare telewizory? Od tego czwartku poszerzy się terytorium, na którym można odbierać pakiet kilku cyfrowych kanałów telewizyjnych, zwany multipleksem MUX-3. Znajdują się w nim takie stacje jak: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura oraz TVP Historia. Po rozszerzeniu (...)

Pierwszy etap cyfryzacji za nami. Gdzie wyłączyli sygnał?

Pierwszy etap cyfryzacji za nami. Gdzie wyłączyli sygnał?

Dziś nastąpiło pierwsze przejście z nadawania telewizji analogowej na cyfrową. Nadajniki cyfrowe zastąpią nadajniki analogowe na obszarze województwa lubuskiego oraz w niektórych regionach województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Naziemna telewizja cyfrowa to telewizja odbierana za pomocą tradycyjnych, indywidualnych anten naziemnych, np. kierunkowych lub popularnych (...)

GPS Week Number Rollover - nie tylko smartfon może „zwariować”

GPS Week Number Rollover - nie tylko smartfon może „zwariować”

6 kwietnia GPS może przestać działać poprawnie. Dlaczego? Czym jest GPS Week Number Rollover? Zdarzenie o nazwie „GPS Week Number Rollover” występuje cyklicznie co mniej więcej 19 lat. Może ono dotyczyć wszystkich urządzeń z odbiornikami GPS, w tym smartfonów, lokalizatorów, sterowników telemetrycznych, systemów (...)

Zwolnienie z abonamentu RTV

Zwolnienie z abonamentu RTV

Obowiązująca Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje możliwość zwolnienia niektórych osób z obowiązku płacenia abonamentu RTV. Aby skorzystać z takiego przywileju, należy złożyć w urzędzie pocztowym oświadczenie o prawie do zwolnienia z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków niezbędnych do uzyskania tego prawa. Konieczny będzie (...)

Staszek znów ostrzega

Staszek znów ostrzega

Pewna grupa ludzi dobrowolnie przyznaje się do zmowy cenowej... To cel kampanii UOKiK zachęcającej uczestników karteli do współpracy z Urzędem w zamian za uniknięcie lub obniżenie kary finansowej. Ruszyła jej druga edycja.Spot telewizyjny Żart oparty na rysunkach Marka Raczkowskiego zachęca przedsiębiorców do dobrowolnego przyznania się do zmowy cenowej. Stanowi on element kampanii edukacyjnej (...)

O. Rydzyk, Wojewódzki i Figurski ukarani. Za co?

O. Rydzyk, Wojewódzki i Figurski ukarani. Za co?

To pierwsza tak poważna kara dla Radia Maryja. Eska Rock odpowie już drugi raz za to samo. Rozgłośnia o. Rydzyka ma status nadawcy społecznego, dzięki czemu jest zwolnione z corocznej opłaty koncesyjnej (7 mln zł rocznie). Pod jednym warunkiem: nie może nadawać reklam – przypomina Gazeta Wyborcza. KRRiT uznała jednak, że radio nie dotrzymało warunku. Na antenie regularnie reklamowano (...)

Zakazane radio w zakładzie fryzjerskim?

Zakazane radio w zakładzie fryzjerskim?

Węgrzynowski wygrał z ZAIKS-em. Na razie w pierwszej instancji, ale to już jakiś postęp. Oczywiście ZAIKS domaga się tantiem (1000 zł) za odtwarzanie muzyki (radio) w małym zakładzie fryzjerskim Pana Marcina. W procesie pozwany udowodnił jednak, że muzyka nie wpływa na zwiększenie jego dochodów. Miał też oświadczenia klientek, iż nie słuchają u niego radia. Co więcej, Panie (...)

Skarga na bezczynność KRRiT, wniosek o kuratora dla Polskiego Radia

Skarga na bezczynność KRRiT, wniosek o kuratora dla Polskiego Radia

Minister Skarbu Państwa, jako jedyny właściciel Spółki Polskie Radio S.A postanowił przeciwdziałać niepokojącej sytuacji w jej organach. Obawy budzi przede wszystkim niemożność funkcjonowania rady nadzorczej, co prowadzi do paraliżu wielu działań Spółki. Od 30 stycznia 2008 roku, kiedy Pani Irena Kleniewska (Przewodnicząca Rady Nadzorczej) złożyła rezygnację z pełnionej (...)

Więcej za abonament radiowo-telewizyjny

Więcej za abonament radiowo-telewizyjny

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji opłaty abonamentowe nie wzrosną w tym roku. W 2006 r. zapłacimy już więcej. Dziś wchodzą w życie dwa rozporządzenia KRRiTV dotyczące abonamentu. W pierwszym (Dz. U. nr 104, poz. 877) rada ustala opłaty za okres od 1 października do końca roku na dotychczasowym poziomie. Za radio będziemy więc płacić nadal (...)

Zobacz, co zrobić z za głośnymi reklamami

Zobacz, co zrobić z za głośnymi reklamami

Jeden e-mail może pomóc. Trzeba wiedzieć, gdzie go wysłać i w jakim czasie. Wiadomo już, które stacje podkręcają głośność. Sprawdziła to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która razem z warszawskim Uniwersytetem Muzycznym przesłuchała 58 nadawców. Wyniki pokazały, że 43 z nich złamało prawo, czyli przepisy rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia (...)

Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest porozumienie

Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest porozumienie

5 czerwca 2013 r. TVP SA, Telewizja POLSAT, Telewizja TVN, Telewizja PULS, Polskie Media (TV4), ATM Grupa SA, Stavka Sp. z o.o. podpisały porozumienie dotyczące realizacji udogodnień dla osób z niepełnosprawnością wzroku i z niepełnosprawnością słuchu w programach telewizyjnych.Porozumienie powstało w związku z obowiązującą od 1 lipca 2012 r. nowelizacją artykułu 18a ustawy (...)

Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

Abonament od 1 stycznia 2017 roku pozostanie na tym samym poziomie co w 2016 roku.  Opłaty wynoszą odpowiednio 7,00 (radio) i 22,70 zł (radio i telewizja) miesięcznie. Opłacając abonament z góry na okres dłuższy niż miesiąc, otrzymamy upust. Wysokość abonamentu RTV 2017 Abonament radiowo-telewizyjny wynosi obecnie:    Abonament RTV 2017 (z uwzględnieniem (...)

System pobierania abonamentu RTV niezgodny z konstytucją?

System pobierania abonamentu RTV niezgodny z konstytucją?

Wadliwy system pobierania abonamentu sprawia, że coraz więcej osób nie uiszcza tej opłaty. Prowadzi to do znacznego zmniejszenia środków finansowych, którymi dysponują media publiczne. W konsekwencji więcej zapłacą ci, którzy abonament opłacają - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich. Trybunał Konstytucyjny rozpozna jutro wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich (...)

Nie unikniesz abonamentu RTV!

Nie unikniesz abonamentu RTV!

Projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji Rzadowy projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji, przygotowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, przewiduje poprawę poboru opłat abonamentowych dotyczących radia i telewizji.  Obecnie, mimo istniejącego obowiązku płacenia (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

Witam wszczęto wobec mnie postępowanie egzekucyjne dotyczące zaległej opłaty abonamentowej za 2014 rok. Faktycznie nie płaciłem za abonament ale mam II grupę inwalidzką i sądziłem że jestem (...)

Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV

Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV

Firma nie posiada (nie zakupiła nigdy odbiornika radiofonicznego). Pracownik firmy, który ma zarejestrowany swój prywatny przenośny odbiornik radiofoniczny i opłaca abonament, przynosi go do pracy (...)

Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV

Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV

W maju 2005 roku sprzedałam mieszkanie i równocześnie zapłaciłam ostatni raz abonament radiowo - telewizyjny. Niestety nie zgłosiłam rezygnacji. W październiku 2007 roku chciałam znowu zacząć (...)

Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

Podpisując umowę najmu lokalu (mieszkania), zobowiązałam się do opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jest to dla mnie oczywista sytuacja, jednak chciałam dokonywać opłat we własnym imieniu. (...)

Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar.

Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar.

Potrzebuję Państwa pomocy w zakresie opinii prawnej. Sprawa dotyczy odrzucenia reklamacji przez firmę kurierską. Nasz klient zamówił u nas telewizor led 50 cali. Paczkę z telewizorem wysłaliśmy (...)

Amortyzacja telewizora

Amortyzacja telewizora

Kupiono telewizor plazmowy w cenie 7.300,00 zł netto potrzebny do prowadzonej działalności gospodarczej. Pod jaki numer Klasyfikacji Środków Trwałych można go zaliczyć i jak go amortyzować? Zgodnie (...)

Niedozwolone korzystanie z utworu

Niedozwolone korzystanie z utworu

Prowadzę Bar gastronomiczny - Dom weselny. W barze nie jest odtwarzana muzyka z żadnego nośnika i nigdy nie była. Płacę tylko ZAIKS od orkiestr, które grają podczas wesel organizowanych w sali (...)

Nagroda w konkursie

Nagroda w konkursie

Prowadzę firmę (PKPiR i VAT). Obecnie zrobiłem konkurs dla odwiedzających moje stanowisko na targach. Losowana będzie nagroda - telewizor LCD 42cale. Sporządziłem regulamin konkursu, telewizor zaksięgowałem (...)

Egzekucja komornicza z majątku poręczyciela

Egzekucja komornicza z majątku poręczyciela

Poręczyłam kredyt mojej znajomej, która, jak się okazało po czterech latach, nie spłacała tego kredytu. Dostałam informację od komornika, podobnie, jak mój pracodawca, że z moich poborów mają (...)

Korzystanie z prywatnego radia w pracy

Korzystanie z prywatnego radia w pracy

Czy słuchanie swojego prywatnego radia w miejscu pracy jest zabronione? Czy pracodawca może ponieść z tego powodu jakieś konsekwencje, jeżeli zakład nie posiada i nie opłaca abonamentu RTV? Po (...)

Telewizja cyfrowa a abonament RTV

Telewizja cyfrowa a abonament RTV

Jeżeli posiadam odbiornik telewizyjny, ale nie oglądam i nie mam możliwości oglądania programów telewizji publicznej (jestem użytkownikiem telewizji cyfrowej, innej anteny nie posiadam), to czy (...)

Abonament za radio przenośne

Abonament za radio przenośne

Uiszczam opłatę abonamentową za radio i telewizor. Posiadam w domu oprócz stacjonarnych odbiorników także małe radio przenośne (razem z odtwarzaczem MP3). Korzystam z niego nie tylko w domu, ale (...)

Koncesja na prowadzenie radia internetowego

Koncesja na prowadzenie radia internetowego

Zajmuje się od jakiegoś czasu z kolegą radiem internetowym i cały czas chodzą za mną pewne pytania. Czy radio internetowe jest legalne, gdy nie czerpiemy z niego korzyści finansowych? Jeżeli jest (...)

Abonament za odbiornik radiowy w pracy

Abonament za odbiornik radiowy w pracy

Czy zakład pracy ma obowiązek uiszczania opłat abonamentowych za używanie przez jego pracowników ich prywatnych odbiorników radiowych, jeśli sam nie jest posiadaczem żadnego odbiornika? Czy jeśli (...)

Publiczne słuchanie muzyki a prawa autorskie

Publiczne słuchanie muzyki a prawa autorskie

Prowadzę sklep spożywczy i mam włączone ogólnie słyszalne radio, gdzie słuchamy miedzy innymi czy puszczane są nasze reklamy, wiadomości itp. Czy mam obowiązek uiszczać opłaty dla ZAIKS-u. (...)

POS TV a reklama alkoholu i papierosów

POS TV a reklama alkoholu i papierosów

Reklama alkoholu i wyrobów tytoniowych w sklepach monopolowo-cukierniczych. Witam, posiadam siec sklepów monopolowo-cukierniczych, czy mogę reklamować inne firmy m. in. kompanie piwowarskie, polmosy (...)

Przedawnienie abonamentu z Cyfra Plus

Przedawnienie abonamentu z Cyfra Plus

W dn. 1-04-2004r. otrzymałem z Cyfry+ pismo informujące, iż w związku z połączeniem w dn. 28.02.2000r Wizji TV z Cyfrą+, Cyfra przejęła prawa i obowiązki Wizji. „...W związku z rozwiązaniem (...)

Telewizja kablowa a abonament RTV

Telewizja kablowa a abonament RTV

Prowadzę hotel w średniej wielkości mieście. Na potrzeby gości w pokojach zainstalowane są telewizory, a program TV dostarczany jest za pośrednictwem sieci kablowej, której płacę w/g wystawianych (...)

Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu RTV? U podstaw (...)

Zakup usług medycznych a koszty

Zakup usług medycznych a koszty

Prowadzę działalność gospodarczą. Czy mogę wprowadzić w koszty abonament usług medycznych wykupiony dla mnie jako właściciela? Czy mogę wykupić taki abonament dla programisty, który współpracuje (...)

Cyfra plus a abonament telewizyjny

Cyfra plus a abonament telewizyjny

Od roku posiadam Cyfrę+, za którą płacę 130 zł. Odbieram między innymi program 1 i 2 oraz programy radiowe. Oprócz tego płacę abonament telewizyjno-radiowy na poczcie. Doszły mnie słuchy, iż (...)

Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV?

Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV?

Urząd skarbowy zajął mi konto za niezapłacony abonament RTV. Rozumiem że sprawę do urzędu przesłała Poczta Polska. Czy Urząd Skarbowy ma prawo do zajęcia mi konta za niezapłacony abonament? (...)

FORUM PRAWNE

Abonament RTV 2013

Abonament RTV 2013 Witam! Od 1 stycznia 2013 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego (...)

Jak nie płacić abonamentu RTV?

Jak nie płacić abonamentu RTV? Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby nie płacić zaległej opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie zjarał albo (...)

Abonament RTV 2013 ? szykuje się kolejna podwyżka.

Abonament RTV 2013 ? szykuje się kolejna podwyżka. Bardzo istotna sprawa. Z dniem 1 stycznia 2013 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, a opłata za używanie (...)

Abonament RTV 2013.

Abonament RTV 2013. Hello. Z dniem 1 stycznia 2013 roku, opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, natomiast opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego (...)

Abonament RTV 2013.

Abonament RTV 2013. Z dniem 1 stycznia 2013 roku, opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, natomiast opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego (...)

Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych?

Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych? Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych? Mały (...)

odszkodowanie od firmy kurierskiej- 30 dni na odpwiedz przekroczony ?

odszkodowanie od firmy kurierskiej- 30 dni na odpwiedz przekroczony ? Witam, mam takie pytanie i jednocześnie problem, wysłałem do nadawcy firmą kurierską DPD telewizor 55 cali ( telewizor nówka (...)

Gwarancja na telewizor

Gwarancja na telewizor Zakupiony przezemnie telewzior posiada specyficzna wade tzw "more". I mam z tym problem ponieważ serwis twierdzi że telewizor jest sprawny a wina obarcza dostawce sygnalu (...)

3 Usterki - Telewizor - Gwarancja

3 Usterki - Telewizor - Gwarancja Witam otóż mam taki problem, wygasła mi 3 miesiące temu gwarancja na telewizor, był zakupiony we Wrześniu 2013, w ciągu trwania gwarancji 2 razy się zepsuł w (...)

Termin przetrzymywania reklamowanego towaru

Termin przetrzymywania reklamowanego towaru W dniu 8 maja przyniosłem do miejsca sprzedaży uszkodzony odbiornik satelitarny. Zostało sporządzone pismo o przyjęciu i zgłoszeniu reklamacji . Odbiornik (...)

nietypowa sprawa kupna tunera sat

nietypowa sprawa kupna tunera sat Proszę o zapoznanie się z pismem gdyż jest to nietypowa sprawa "Dotyczy pisma reklamacyjnego adresowanego do firmy XXXXXXXXXXXX Na wstępie chciałbym poinformować, (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r Witam Ile wynosi abonament RTV za rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc i wszystkie iformacje. Pozdrawiam Witam Mam pytanie od nowego roku zmienia się opłata za abonament (...)

Odbiornik radiofoniczny

Odbiornik radiofoniczny Ja Odwołanie od postępowania decyzji administracyjnej za używanie jednego niezarejestrowanego odbiornika radiowego.Prowadzę działalność jednoosobowa i była kontrola 21.04.17r (...)

Terror radia w pracy

Terror radia w pracy Chciałabym zapytać może ktoś ma pomysł - może są jakieś sposoby albo podstawa prawna aby osoby potrzebujące do pracy ciszy będące w mniejszości jak ja nie były terroryzowane (...)

Allegro, uszkodzone radio

Allegro, uszkodzone radio Witam, zakupiłem na Allegro używane radio, sprzedający w opisie umieścił jedynie informację, że "nie ma możliwości sprawdzenia czy radio działa". Na zdjęciach radio (...)

Nielegalne radio i kontrola w lokalu gastronomicznym?

Nielegalne radio i kontrola w lokalu gastronomicznym? Hej mam pytanie, ostatnio znajoma w swojej nowej knajpce dostała mandat za brak licencji wykupionej żeby radio móc puszczać muzykę w lokalu gastronomicznym. (...)

Radio internetowe

Radio internetowe Witam, czy ktoś orientuje się jakie przepisy regulują działalność radia internetowego? W sumie jest to temat ciągle na topie a nigdzie nie można znaleźć jasnych przepisów które (...)

POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania pewnej dziewczyny (...)

abonament za TV i radio

abonament za TV i radio Aż nie moge uwierzyć w to co wymyśliło SLD odnośnie ściągania abonamentu!!! Zastanawiam się czy z prawnego punktu widzenia listonosz ma prawo przeszukiwać mi mieszkanie??? (...)

Nieistniejąca umowa na neo+tv

Nieistniejąca umowa na neo+tv Witam Proszę o pomoc - informacje w kwestii umowy na usługę neo+tv. Moja sytuacja jest następująca: W styczniu 2011 r. podpisałem umowę z TP na neo+tv, wariant (...)

Porady prawne