Dopuszczalny poziom hałasu, który może wytwarzać właściciel danej nieruchomości

Pytanie:

W jaki sposób przepisy polskiego prawa podkreślają dopuszczalny poziom hałasu, który może wytwarzać właściciel danej nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

19.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dopuszczalny poziom hałasu, który może wytwarzać właściciel danej nieruchomości

Należy mieć na uwadze fakt, że rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku określa dopuszczalne poziomy hałasu w środowisku. Za przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu grożą kary określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 września 2001 r. w sprawie wysokości jednostkowych stawek kar za przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu (Dz.U.01.120.1285).
Warto pamiętać również o tym, że zgodnie z art. 144 Kodeksu cywilnego właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swojego prawa powstrzymywać się od wszelkich działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. Powinien więc również powstrzymać się od emisji nadmiernego hałasu.
Przeciwko tej osobie właścicielowi będzie przysługiwało roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Sponsorowanie przez browar

30.7.2018 przez: duzy_szczupak

jak napisać pozew o zwrot pieniędzy?

24.6.2018 przez: DorotkaDorotka

Pomówienie? Co zrobić?

25.3.2018 przez: Asterix89