Wpis o sprawozdaniu finansowym spółki jawnej w KRS

Pytanie:

Czy spółka jawna ma obowiązek dokonywania wpisu w KRS wzmianki o rocznym sprawozdaniu finansowym?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.8.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wpis o sprawozdaniu finansowym spółki jawnej w KRS

Spółki jawne mają również obowiązek składania sprawozdań finansowych do akt rejestrowych. Obowiązek zgłoszenia do KRS wzmianki o rocznym sprawozdaniu finansowym oraz o dacie jego złożenia wynika z art. 40 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, który stanowi, że wzmiankę taką umieszcza się w dziale trzecim rejestru przedsiębiorców.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne