Zbycie firmy osoby fizycznej

Pytanie:

Czym jest firma osoby fizycznej i czy można ją zbyć?

Masz inne pytanie do prawnika?

2.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zbycie firmy osoby fizycznej

Zgodnie z art. 434 Kodeksu cywilnego firmą osoby fizycznej jest jej imię i nazwisko. Do firmy można dodać nazwę dowolnie obraną. Zgodnie z art. 439 Kodeksu cywilnego firma nie może zostać zbyta.
Jednakże już § 2 tego przepisu wskazuje, iż przedsiębiorca może upoważnić innego przedsiębiorcę do korzystania ze swej firmy, jeżeli nie wprowadza to w błąd.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: