Zmiana w składze wspólników a aktualizacja wpisu

Pytanie:

Czy na liście wspólników przesyłanej do właściwego sądu prowadzącego rejestr przedsiębiorców KRS, należy zamieszczać jakieś dodatkowe informacje po skreśleniu niektórych wspólników z listy wspólników, w związku z umorzeniem udziałów po zmarłych wspólnikach z czystego zysku bez zmiany wartości udziałów pozostałych wspólników?

Masz inne pytanie do prawnika?

18.7.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zmiana w składze wspólników a aktualizacja wpisu

W Krajowym Rejestrze Sądowym ujawnia się tych wspólników, którzy mają co najmniej 10% udziałów w spółce (art. 38 pkt 8 lit. c ustawy o KRS). Jeżeli więc w wyniku umorzenia udziałów (choćby z czystego zysku) zmieniła się struktura wspólników, należy ten fakt zgłosić do KRS-u.

 

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne