Zwolnienie z podatku darowizn między członkami najbliższej rodziny

Pytanie:

Na czym polega zwolnienie z podatku darowizn między członkami najbliższej rodziny?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.2.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie z podatku darowizn między członkami najbliższej rodziny

Art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn wprowadza zwolnienie podatkowe od podatku od spadku i darowizn. Zgodnie z treścią tego przepisu zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę. W przypadku osób zaliczanych do tej grupy darowizny dokonywane między tymi osobami nie podlegają opodatkowaniu.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Mieszkanie - czy należy się podatek ?

12.2.2018 przez: artur1916