Alimenty

Odpowiedzi w temacie (0)

Jacekuk

26.3.2018

Witam. Pisze z prośbą o wyjaśnienie mi jakie są moje prawa oraz mojej współmałżonki. Sprawa wygląda tak Na dzień dzisiejszy mieszkamy w UK. Od pewnego czasu się nie dogadujemy co spowodowało że się rozstajemy. Ja wyprowadziłem się z domu na pokój, a on została z córką w domu. Zażądała alimentów (ogólnie mam zasadzone 600zl z przed kilku lat) i dogadalismy się na kwotę 200F, + child benefit 83F. Żona pracuje jak i ja. Czy związku z tym muszę też dawać jej dodatkowo pieniądze na dom z którego się wyprowadziłem? W planach ma ona powrót do PL. Wiem, że jak wróci to muszę napewno jej pomóc finansowo do puki nie znajdzie pracy. 1000 PLN alimentów na dziecko(tyle ustaliliśmy) i 1000 PLN na nią do czasu znalezienie pracy. Czy Jak ta prace znajdzie i otrzyma pierwsza wypłatę to mogę wstrząs jej ten 1000 PLN? Jak dojdzie do rozwodu to mogę być zobowiązany do płacenia alimentów na córkę oraz na żonę w takiej kwocie jak w UK czy może być ona obniżona? Czy lepiej jej dawać pieniądze do ręki na utrzymanie domu czy lepiej na konto. Jej zarobki to około 1300-1400F plus 200f na córkę plus n opłaty za dom około 200 Utrzymanie domu wraz z rachunkami to około 600f. Prosze o radę Dziękuję i pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 8.3.2018

  Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)