Czy faktura jest dokumentem potwierdzającym dokonanie zakupu/wykonania usługi?

Odpowiedzi w temacie (0)

cuoresportivo

8.1.2019

Witajcie. Jestem stroną poszkodowaną w kolizji drogowej, w drodze do Polski inny użytkownik dróg zniszczył mój pojazd (szkoda całkowita) i auto nie nadaje się do dalszego użytku. Podróżowałem wraz z żoną i dwójką dzieci, urlop się skończył i trzeba wrócić do domu i pracy oddalonych o 1100 kilometrów, zakupiłem bilety lotnicze w tym celu i oczekuje zwrotu poniesionych z tego tytułu kosztów. Moje pytanie jest następujące: Czy faktura za te bilety, wystawiona przez przewoźnika (WizzAir) jest wystarczającym dokumentem poniesionych kosztów? Ubezpieczyciel sprawcy domaga się "skanu lub zdjęcia biletów lotniczych", ale ja nie posiadam takich rzeczy gdyż wszystko odbyło się w aplikacji mobilnej, zakup, opłata, odprawa online, posiadam jedynie ową fakturę. z góry dziękuję za udzieloną pomoc. Paweł M.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 20.4.2007

  Faktury VAT wystawiane przez nabywcę - nowy sposób dokumentacji

  Wraz z wejściem w życie nowej ustawy o VAT, podatnicy uzyskali możliwość przerzucenia obowiązku wystawiania faktur VAT na nabywcę. Jest to czasem wygodny sposób spełnienia obowiązków związanych (...)

 • 27.2.2012

  Terminy wystawiania faktur VAT

  Ogólny termin wystawienia faktury jest dość istotny w aspekcie momentu powstania obowiązku podatkowego. Ponieważ obowiązek – w razie wystawienia faktury – powstaje z chwilą jej wystawienia, (...)

 • 19.3.2012

  Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  Jeżeli przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi otrzymano część należności, w szczególności: przedpłatę, zaliczkę, zadatek, ratę, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą jej otrzymania (...)