Czy ojciec może ograniczyć prawo?

Odpowiedzi w temacie (0)

ti1ta9ni1c2

21.7.2018

Witam, obecnie jestem w ciąży. Mamy też syna 1,5 roku , ma ojca nazwisko. Ojciec ma własne mieszkanie na kredyt, umowę o pracę na czas nieokreślony, zarabia koło 3,5-4 tys na rękę. Ja musiałabym wyprowadzić się do rodziców i mieszkać na niecałych 50 m2 w piątkę, a później 6.moglabym dostać własny pokój 9m2. Mam umowę na czas nieokreślony ale pracodawca się ulotnil i nie dostaje żadnego wynagrodzenia ani też praktycznie nigdzie nie pracuje jedynie jestem zatrudniona. Narazie odbija się sprawa od zusu do pip.Oboje nie mamy żadnych uzależnień. Wydaje się, że dziecko jest bardziej za mną ale ojciec mówi, ze każde dziecko w tym wieku tak ma. Czy w obecnej sytuacji sąd może przydzielic dziecko/dzieci ojcu? Chciałabym by dzieci zostały że mną.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 26.10.2018

  Dla kogo rodzicielskie świadczenie uzupełniające, tzw. „Mama 4+”?

  Celem projektu jest zapewnienie podstawowych środków na utrzymanie dla osób, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły ze względu na wychowywanie co najmniej czwórki (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)