e-prawnik.pl Porady prawne

Dług za uczestnictwo w kursie

Odpowiedzi w temacie (0)

adjank

1.7.2018

Właśnie uczestniczę w pewnym kursie, na który podpisałem umowę. Umowa reguluje oczywiście opłaty jakie ponoszę. Jednak są one egzekwowane dopiero po zakończeniu kursu, lub jeśli przerwę ów kurs z mojej winy (wtedy nie płacę za całość tylko adekwatnie do czasu jaki uczęszczałem). Kwestia, która mnie dręczy jest taka: obawiam się, że mogę sobie po prostu nie poradzić i będę musiał zrezygnować (lub zostanę wyrzucony jeśli nie zaliczę testów w odpowiednim czasie). Jeśli zrezygnuję, to na ten moment będę musiał zapłacić ponad 20 tys złotych. Problem polega na tym, że ja nie mam żadnych pieniędzy, którymi mógłbym taką sumę zapłacić. Nie posiadam żadnego majątku, nie mam pracy, żadnych nieruchomości, ani ruchomości, dom w którym mieszkam i wszystko co w nim jest, jest własnością ojca i brata. Czy gdyby zaszła taka sytuacja, że nasłano by na mnie komornika to czy mógłby on zabrać coś z mojego miejsca zamieszkania, coś co należy do mojej rodziny? I czy możliwa jest taka sytuacja, że komornik może podać mnie do sądu o spłatę długu, a sąd nakazać podjęcie pracy w celu oddania długu? Czy tego rodzaju dług ulega przedawnieniu, a jeśli tak to po jakim czasie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, nie wiem czy zamieszczam to w odowiednim dziale, wydaje mi się, że tak. Byłem na kursie i przed tym dzwoniłem do kobiety, która to prowadzi i powiedziała mi, że jest gwarancja, poszedłem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jeśli pracownik podpisze tzw. umowę lojalnośiową, to jak najbardziej może ponieść koszty szkolenia w przypadku odejścia z pracy z własnej woli. czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Takie przyjęcie spadku oznacza że spadkobiorca będzie odpowiedał za długi tylko do wysokości wartości odziedziczonych aktywów czytaj dalej»

  (Zobacz 5 odpowiedzi)

 • Proszę o pomoc, nie jestem księgową zaznacze na wstępie chciałabym tylko zweryfikować to co twierdzi moja księgowa tzn.: wzięliśmy w sierpniu 2008 roku kredyt w walucie Euro ( jak wiadomo Euro (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, czy dług jaki posiadał mój tato w ZUS będzie dziedziczony na dziecko? Czy jeżeli nie ukończyłem jeszcze 18 lat to dług ten przepadnie czy będzie na mnie czekał? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)