Domyślnie Odbiór dowodu osobistego za niepełnosprawną mamę

Odpowiedzi w temacie (0)

jaszek7777

10.3.2018

Witam, moja mama jest niepełnosprawna i nie może wyjść z domu. Kończy się jej ważność dowodu osobistego. Ponieważ mama ma konto w banku (z dostępem internetowym), złożyliśmy wniosek o nowy dokument za pomocą strony e-obywatel. Sam zrobiłem jej zdjęcie, złożyłem wniosek, uwierzytelnienie bankiem i gotowe. Wniosek przyjęty i wyznaczona data odbioru dokumentu. Teraz pytanie - w jaki sposób kurczę teraz ten dowód odebrać? Wszędzie czytam: "Odbioru dowodu złożonego osobie niepełnosprawnej w miejscu jej pobytu może dokonać pełnomocnik legitymujący się pełnomocnictwem szczególnym do dokonania jego odbioru." I teraz pytanie, czy taki wniosek (złożony elektronicznie) jest traktowany jako wniosek złożony w miejscu pobytu wnioskodawczyni? Na logikę to tak. I jak teraz poświadczyć autentyczność podpisu, jeśli osoba nie może wyjść z domu. Mam wrażenie, że gdy to wszystko pisano, nie było jeszcze możliwości złożenia wniosku 100% elektronicznie. Z góry dziękuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.8.2018

  Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?

  Nie trzeba wracać z wakacji, aby zgłosić zaginięcie lub uszkodzenie dowodu osobistego. Można to zrobić przez Internet.

 • 22.8.2018

  Kiedy e-dowody? Rozporządzenie do ustawy o e-dowodach

  Planuje się, że nowe dowody będą wydawane od marca 2019 r. Wymagania techniczne dla warstwy elektronicznej dowodu osobistego, które pozwolą zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, (...)

 • 2.4.2013

  Nie trzeba dokumentować rachunkami części wydatków na cele rehabilitacyjne

  W rozliczeniu rocznym możliwe jest dokonanie odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez (...)

 • 20.11.2017

  Dowód osobisty - czyli co?

  Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. (...)

 • 31.5.2013

  Wymiana dowodu osobistego

  Dowód osobisty należy wymienić na nowy, gdy zmieniły się dane na nim uwzględnione (np. nazwisko po ślubie) lub też skończyła się data ważności starego dokumentu. Więcej szczegółów (...)