DZIWKA-ZNIESŁAWIENIE

Odpowiedzi w temacie (9)

-

13.8.2004

Co mam zrobić?W mojej rodzinnie wsi sądsiedzi zniesławiają moją rodzinę, ostanio była groźba śmierci lub spwodowanie inwaldztwa. Równiez mojej osobie dostało się ponieważ sąsiedzi uważają, ze w Warszawie jestem dziwką i mieszkam w domu publicznym co było przegięciem...sąsiedzi wygłosli to w miejscu publicznym co zniesławiło mnie i moją rodzine. Zaznaczam, iż sąsiadka leczyła się w zkałdzie psychiatrycznym, jest alkoholiczka natomiast jej mąż jest agresywny ......równiez jest atak ich córki....a wszsytko jest spowodwane zazdrością iz dobrze nam sie powodzi....nie wiem co mam zrobic czy nagrac cała romowe na dyktafon i przedstawic dowody przed sądem,iz zosatłam zniesławiaona i w jakim obelgami jest moja rodzina zniesławiona?Czy sąd cywliny czy karny? Prosze o poradę....moi rodzice boja się spać ponieważ owi sąsiedzi mogą podpalic dom...
(holy07)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jan

2004-08-13 13:29:44

Obawiam sie, ze wystapinie do sadu z pozwem o znieslawienie nie przyczyni sie do zlagodzenia konflikytu. A taka okoliczniosc - jak choroba psychiczna sprawcy, nie sprzyjac sprawie. Jezeli w ogole do jakiejs sprawy dojdzie. Nagrywanie rozmow i inne sposoby zbierania dowodow dla sadu nie beda mialy znaczenia. Dla Ciebie oznaczaja dodatkowe wydatki, klopotliwe sytuacje, wzrost agresji i zwiekszenie niebezpiecenstwa atakow ze strony znajomych. Jezeli juz wchodzic na ?wojenna sciezke? to zamiast znieslawienia zajalbym sie grozba ataku na zycie lub mienie. To jest przestepstow scigane z urzedu. Wystarczy po uslyszeniu takiej grozby w miejscu publicznym, glosno wymienic nazwiska swiadkow i stwierdzic, ze zlozysz odpowiednie doniesienie o tym przestaepstwie. Czy możliwe jest zignorownie wypowiedzi na temat miejsca zamieszkania i skierowanie uwagi sasiadow ? przy okazji takich ?przepychanek? w inna strone, na inny temat?To czasem przyniosi wiecej pozytku.

angelika

2004-12-17 21:15:02

podaj do sa du i tyle

miśkowa

2006-11-21 13:25:33

dziewczyno na co czekasz to nie tylko zniesławeinie to też grożby karalne ci wariaci dopuścili sie już co najmniej 2 przestępstw, jeżeli piszesz o wszystkim, bo jeżeli doszło do rękoczynów, to dochodzi jeszcze kilka.Nie potrzebujesz nagrania wystarczą zeznania wiarygodnych świadków, nie wątpię że w twojej wsi mieszkają przychylne ci osoby...Zrób coś z tym szybko zanim naprawdę stanie sie nieszczęście.PS jeżeli naprawdę boicie sie że oni zrobią wam krzywdę możecie postarać sie o ochronę ze strony policji, nawet przed zapadnięciem wyroku

karolina

2007-09-24 12:06:57

Mam ten sam problem- sąsiedzi z bloku- narkomani,alkoholicy do tego zarażenie wirusem HIV, po zwróceniu uwagi na problem dzielnicowemu- usłyszałam z ust jego wypowiedź, że tym ludziom trzeba współczuć i ich zrozumieć!!!Śmiechu warte- a kto mnie zrozumie- kto zrozumie strach przed ciągłymi wyzwiskami, przecież oni ćpają bez żadnych oporów,przy ludziach, nie pracują. Mam już dosyć-ile można wytrzymać-oni powinni siedzieć w zamknięciu- do tego dochodzą ciągłe libacje, krzyki.Proszę o pomoc.

karolina

2007-09-24 12:36:31

Mam ten sam problem- sąsiedzi z bloku- narkomani,alkoholicy do tego zarażenie wirusem HIV, po zwróceniu uwagi na problem dzielnicowemu- usłyszałam z ust jego wypowiedź, że tym ludziom trzeba współczuć i ich zrozumieć!!!Śmiechu warte- a kto mnie zrozumie- kto zrozumie strach przed ciągłymi wyzwiskami, przecież oni ćpają bez żadnych oporów,przy ludziach, nie pracują. Mam już dosyć-ile można wytrzymać-oni powinni siedzieć w zamknięciu- do tego dochodzą ciągłe libacje, krzyki.Proszę o pomoc.

Kicia

2008-01-25 16:48:58

mam ten sam problem sasiadka z bloku obgaduje mnie i moja rodzine chociaz sama jest nie lepsza nigdy nigdzie nie pracowala tylko sie zajmuje plotkami i chodzi po chalupach i pierdoly roznosi

ada

2008-03-04 11:28:58

mozesz zalozyc im sprawe o znieslawienie

rosia31

2008-03-16 20:02:41

prosze mi powiedziec jakie sa koszty takie zalozenia sprawy o znieslawienie i gdzie sie go sklada??

TOMEK

2008-09-18 10:32:16

Witam Sprawa jest prosta. Groźby pod adresem innej osoby to przestępstwo . Więc ja zrobił bym tak: 1. Wizyta na komendzie gdzie Ci grożono, Na miejscu opisujesz całe zajście gdzie Ci grożono, pamietając o świadkach, Jest to przestępstwo ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej czyli Ciebie ( podpisujesz taką formułkę) Tu ważna jest istota sprawy owa groźba musi wzbudzić obawę jej spełnienia ( czyli musiśz się jej bać) a że jest to osoba niezrównoważona psychicznie więc może być zdolna do wielu rzeczy. 2. Idzież do sądu cywilnego na informacji dowiadujesz się jak sie pisze pozew o zniesławienia i domagasz się w nim np. odszkodowania i publicznych przeprosin. Zapewne sposobów innych jest wiele ale to ty musisz powiadomić organy ścigania. powodzenia warto sam miałem taka sytuacja i teraz wiem, że wbrew pozorom jest to łatwe.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • Jak chronić swoje dobra osobiste?

    Jeżeli chodzi o dobra osobiste to ich katalog otwarty zawarty jest w przepisie art. 23 k.c. Doktryna i orzecznictwo doprecyzowuje charakter tych dóbr oraz metody ich ochrony. Gdy nasze dobra (...)

NA SKÓTY