e-prawnik.pl Porady prawne

Jak poprawnie wypełnić formularz CEIDG-1?

Odpowiedzi w temacie (1)

owczarek66

16.6.2011

Przymierzam się do założenia działalności gospodarczej, ale nie mam możliwości jeździć i załatwiać wszystkich formalności po urzędach, gdyż przebywam za granicą.
Czy jest taka możliwość, abym wszytko załatwił przez internet?
I jak należy wypełnić poprawnie formularz CEIDG-1?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elka18

2011-06-17 10:46:31

Tak ma Pan taką możliwość.

Formularz CEIDG-1 wypełnia się w formie elektronicznej, co jest bardzo wygodne, bowiem e-formularz dostosowuje kolejne pola do danych już wypełnionych, a także automatycznie sprawdza poprawność wpisywanych danych. Po wypełnieniu formularza należy go wysłać używając właściwego przycisku ("wyślij").

Istnieje możliwość opatrzenia formularza podpisem elektronicznym, jeśli taki posiadamy - w innym przypadku można wysłać formularz bez podpisu. Wówczas, w ciągu 3 dni od wysłania formularza, pracownik właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Urzędu Gminy skontaktuje się w sprawie ręcznego podpisania dokumentu. Trzecią alternatywą jest uprzednie wyrobienie tzw. profilu zaufanego, który należy jednorazowo potwierdzić osobiście w "punkcie potwierdzenia" (to zazwyczaj najbliższy Urząd Skarbowy), aby później móc wielokrotnie wysyłać i aktualizować wszystkie dostępne formularze bez wychodzenia z domu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM