e-prawnik.pl Porady prawne

Kara Nagany

Odpowiedzi w temacie ()

Jurii prawo-pracy.net

12.3.2008

Witam.Czy pracodawca nakładając karę musi wyszczegolnic rodzaj popełnionego wykroczenia w sposób konkretny tz. dokładnie za jakie przewinienie.Co zrobic natomiast jeżeli pracodawca w wyszczególnieniu popelnionego wykroczenia wypisuje paragrafy i punkty które juz nie istnieja w regulaminie zakladu pracy.Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

fdgf prawo-pracy.net

2008-04-24 13:10:47

vvvvvvvvvvvvv

hhhh prawo-pracy.net

2008-07-09 07:45:09

>:D<

Piotr Czechowicz prawo-pracy.net

2008-12-25 18:54:46

Pracodawca ma prawo nałożyć nagany, lecz musi uzasadnić nałożenie kary tzn. opisać wkroczenie które popełnił pracownik i kiedy. Pracownik powinien być wysłuchany przez nakładającego karę ma wtedy prawo wyrażenia swojego zadania na temat nałożenia kary. Pracownik ma prawo w ciągu 7 dni odwołać się od nałożonej kary do pracodawcy. Jeżeli pracownik odwoła się od nałożonej kary i nie uzyska odpowiedzi w ciągu 14 dni tzn. że kara zostaje anulowana. Jeżeli pracownik otrzyma pracownik odpowiedź podtrzymującą nałożenie kary pozostaje jedynie odwołanie się do sądu pracy. O trybie odwoławczym od nałożenia kary pracownik powinien być pouczony przez pracodawcę w chwili nakładania kary. T o wszystko opisane jest w Art 108 - 112 Kodeks Pracy

Małgorzata prawo-pracy.net

2009-04-23 17:27:03

Od ponad pół roku pracuje w restauracji Mc donalds gdzie ustala sie grafik z tygodniowym wyprzedzeniem. Prosiłam o pare dni wolnego gdyż przepracowałam w danym miesiącu 20 godzin które mnie obowiązują ponieważ mój etat wynosi 1/8. Wnioskując z tego, że 20 godzin musze przepracować w danym miesiącu a ponad jeżeli tylko chce. Mój problem polega na tym iż w danym tygodniu pracy prosiłam o tydzień wolnego ponieważ wyjechałam do rodziny i nie miałam możliwości jak przyjechać i dlatego też prosiłam o wolne czyli standardowe "off". Niestety moja prośba nie została potraktowana poważnie i otrzymałam 3 dni pracy.Wiedząc że dostałąm dni robocze zadzwoniłam do osoby która ustala grafik niestety nie zastałam jej wiec przekazałąm tę wiadomość innej kierowniczce(dzwoniłam w sobote).W sode kiedy to miałąm być w pracy zadzwoniła do mnie inna osoba zajmująca sie też grafikiem informując ze musze przyjsc do pracy odpwiedziałąm ze prosze o off gdyz nie moge przyjechac bo jestem bardzo daleko powiedziała mi ze to jest nie legalne aby tyle nie byc w pracy i że skonsultuje sie jeszcze z kierownikiem i zadzwoni.Czekałam na tel a sama stwierdziłąm ze nie bede do nich dzwonić.Po przyjsciu do pracy dowiedziałam sie od zastępcy kierownika restauracji iż otrzymałam nagane ponieważ nie wstawiłam sie do pracy wytłumaczyłam sie a on powiedziała ze nie bedzie tego słuchał bo on sie takimi spr nie zajmuje.Przeczytałam tą naganę i oczywiście sie z nią nie zgodziłam.Podpisałam sie "Nie zgadzam sie z naganą" Data i podpis też złożyłam pod pismem. Co w takiej sytuacji mam zrobic aby ta nagana została anlowana? Czekam na odpowiedz na emaila:) Dziekuje:)

Małgorzata prawo-pracy.net

2009-04-23 17:28:19

Od ponad pół roku pracuje w restauracji Mc donalds gdzie ustala sie grafik z tygodniowym wyprzedzeniem. Prosiłam o pare dni wolnego gdyż przepracowałam w danym miesiącu 20 godzin które mnie obowiązują ponieważ mój etat wynosi 1/8. Wnioskując z tego, że 20 godzin musze przepracować w danym miesiącu a ponad jeżeli tylko chce. Mój problem polega na tym iż w danym tygodniu pracy prosiłam o tydzień wolnego ponieważ wyjechałam do rodziny i nie miałam możliwości jak przyjechać i dlatego też prosiłam o wolne czyli standardowe "off". Niestety moja prośba nie została potraktowana poważnie i otrzymałam 3 dni pracy.Wiedząc że dostałąm dni robocze zadzwoniłam do osoby która ustala grafik niestety nie zastałam jej wiec przekazałąm tę wiadomość innej kierowniczce(dzwoniłam w sobote).W sode kiedy to miałąm być w pracy zadzwoniła do mnie inna osoba zajmująca sie też grafikiem informując ze musze przyjsc do pracy odpwiedziałąm ze prosze o off gdyz nie moge przyjechac bo jestem bardzo daleko powiedziała mi ze to jest nie legalne aby tyle nie byc w pracy i że skonsultuje sie jeszcze z kierownikiem i zadzwoni.Czekałam na tel a sama stwierdziłąm ze nie bede do nich dzwonić.Po przyjsciu do pracy dowiedziałam sie od zastępcy kierownika restauracji iż otrzymałam nagane ponieważ nie wstawiłam sie do pracy wytłumaczyłam sie a on powiedziała ze nie bedzie tego słuchał bo on sie takimi spr nie zajmuje.Przeczytałam tą naganę i oczywiście sie z nią nie zgodziłam.Podpisałam sie "Nie zgadzam sie z naganą" Data i podpis też złożyłam pod pismem. Co w takiej sytuacji mam zrobic aby ta nagana została anlowana? Czekam na odpowiedz na emaila:) Dziekuje:) grosiczek.buziaczek@interia.eu

lato1986

2009-11-18 12:49:35

Witam mam taki problem od 19.10 pracuje u nas nowa osoba w tym czasie na urlopie tygodniowym przebywal kierownik ja jako zastepca podczas 2 dniowej nie obecnosci przejmuje obowiazki. Problem jest taki ze kierwonik otrzymał nagane za nie zarestrowanie w terminie (7dni_ pracownika w zusie ) i teraz chce wrobic mnie w to jako jego zastepce przyczym wiedzial o tym ze bedzie zarudniona nowa osoba, sam utwierzdzal mnie ze załatwi wszystkie formalnosci z zatrudnieniem jak wroci z urlopy, przy czym 23.10 był w pracy poniewaz mielsmy inwentaryzacje to te mógl to zrobic oraz 26 kiedy mijał termin. Czy moge dostac nagane jezeli termin juz minął z tego co wyczytałem jest 2 tygodnie na wystawienie nagany ?? Jego odwołanie zostało rozpatrzone przychylnie i ja mam być obarczony naganą za owe zdarzenie.

PeggyBrown

2009-12-01 09:58:46

Rozumiem, że w dniu przyjścia do pracy nowego pracownika to Pan pełnił obowiązki za swojego kierownika i był Pan tym samym zobowiazny do wykonywania wszelkich czynności za osobę, którą Pan zastępował. Nagana nie może być w tym wypadku wystawiona jedynie z przyczyn przekroczenia terminu tj. 2 tyg od momentu powziecia wiadomości o naruszeniu obowiązku pracowniczego i 3 miesiące od dopuszczenia się tego przewinienia.

PIOTREK STG prawo-pracy.net

2010-07-29 12:34:39

WITAM. W pazdzierniku 2009 roku zostałem ukarany kara nagany.Niedawno w firmie ogłoszono podwyżki inflacyjne. Czy pracownikowi z kara nagany ona przysługuje??

ricardo_tm

2011-07-22 15:28:19

Witam, Chciałem zapytać o termin wystawienia kary nagany, Pracodawca wystawił mi pismo o wezwaniu do wyjaśnienia naruszenia obowiązku pracowniczego 22 czerwca, a naruszenie miało miejsce 10 czerwca, następnie 22 czerwca w tym samym dniu złożyłem wyjaśnienie na piśmie, później miałem L4 i w pracy pojawiłem sie 12 lipca ( L4 nie miało ciągłosci bo były tam dni wolne i UNŻ). A teraz 21 lipca podpisuje pismo o otrzymaniu nagany, to wydaje mi się że termin jest przekroczony, bo zgodnie z art. 109 ust. 3 kp, termin 2 tygodniowy zaczyna biec dopiero po powrocie do pracy ale jak pracownik nie został wysłuchany przed ukaraniem. A ja zostałem wysłuchany 22 czerwca. Prosze o pomoc prawną z wyszczególnieniem art. KP

gucimarque prawo-pracy.net

2013-08-09 19:05:38

Your the worst ways to fail to see anyone is required to be ski properly alongside these individuals seeing you may?to ask them to.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM