e-prawnik.pl Porady prawne

Komornik

Odpowiedzi w temacie (0)

ewap89

17.6.2022

W 2014 roku miałam wypadek. Gdzie poszkodowanemu musiałam zapłacić zadość uczynienie. Oczywiście zapłaciłam zaraz jak dostałam wszystkie dane do przelewu. Wpłatę dokonałam na poczcie. Po prawie 7 latach sąd wysyła mi pismo że nie ma dowodów wpłaty (zniknął) . Pisałam oświadczenie że wpłata była wykonana mniej więcej w jakich dniach itd. Teraz po 8 latach wchodzi mi komornik na konto i ściąga kasę ponieważ osoba poszkodowana wykorzystuje moment że ja nie mogę załatwić tego dowodu wpłaty. Poczta umywa ręce bo archiwum jest do 5 lat. Jak mam teraz udowodnić że zapłaciłam żeby nie płacić dwa razy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam Czy komornik może wejść na prywatne konto? Jestem studentem i mam nieopłacone mandaty, boję się,że komornik zabierze mi pieniądze przeznaczone na podstawowe wydatki. czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • no zapewne tak, bo zadaniem komornika jest zaspokojenie potrzeb wierzyciela. jeżeli mąż był teraz na zasiłku i miał zabór świadczenia w wysokości 200zł, to jak teraz zarabia dajmy na to minimalną (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • komornik a darowizna witam serdecznie moje pytanie to ; czy komornik moze zająć mieszkanie darowizne które dostałam wgrudniu 2011 roku na poczet zadłuzenia ? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, moi rodzice mają troszkę długów, siedzi na nich komornik, nie są to ogromne sumy, jedna pożyczka nie do końca spłacona po prostu i często z konta bankowego taty pobiera komornik pieniądze. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mieszkam na stałe za granicą ale długi w Polsce chce ściągać komornik. Zarabiam pieniądze w Anglii i czy komornik może ściągnąć z mojego konta należności czy nie ma takiego prawa? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)