Komu dom po rozwodzie

Odpowiedzi w temacie (0)

Dyczek-35

6.9.2012

Witam Prosze o rade , jestem po rozwodzie 3 lata mamy 2 dzieci . Dom otrzymalismy w trakcie małzenstwa od moich rodziców wiec jest naszą wspólną własnością . Kto otrzyma dom ? czy ma to wpływ że dom jest po moich rodzicach i ze to ja mam opiekę nad dziećmi . Nadmienie ze mój były mąż jest alkoholikiem , a ja musiałam uciekac z mamą która mieszkała z nami do innego miasta bo do puki on jest współwłaścicielem wchodził do domu kiedy chciał . Demolował niszczył i znęcał sie nad nami . Teraz wyniósł cały dom , wszystkie meble , sprzety , nawet rowery dzieci i baseny n( co zgłosilismy za rada adwokata do Prokuratury ) Przychodzi tam nadal pije po nocach a ja nie mam gdzie z mama i dziećmi mieszkać . Dodam ze on ma ogromne długi . Ja natomiast sama spłaciłam kredyt za remont domu w kwocie 50,000 zł. Martwie sie ze jak tem obecnie nie meiszkamy to dom moze przypasc jemu bo jest bezdomny tak jak by . Prosze o rade .Pozdarwiam Marta

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 28.10.2018

  Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  Osoba po rozwodzie, która chce wrócić do nazwiska, które było przez nią noszone przed ślubem, może - aby to załatwić - umówić się na wizytę w urzędzie stanu cywilnego (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 6.11.2018

  Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  Jakie są przesłanki uzyskania rozwodu? Kiedy sąd nie da rozwodu? Czego można żądać w pozwie rozwodowym? Gdzie złożyć pozew rozwodowy?

 • 3.2.2014

  Skutki rozwodu

  Zawarcie małżeństwa jest zdarzeniem niezwykle doniosłym. Doniosłym emocjonalnie oraz doniosłym prawnie. Na skutek tego zdarzenia małżonkowie \"wychodzą\" ze swoich dotychczasowych rodzin, a zakładają (...)