Forum prawne

Mandat MPK i KW art. 121

Witam serdecznie. Parę dni temu jechałem na egzamin z Historii doktryn... i na smierć zapomniałem skasować biletu - chyba z nerwów. Zostałem złapany w zasadzie na ostatnim przystanku przez kontrolorów. I traz tak: -wyleitymowałem się legitymacją studencką i dowodem osobistym, z którego zostałem "spisany'" PAni kontroler nie wylegitymowała się, oraz błędnie wypełniła mandat - błędny numer autobusu, oraz kwota biletu którą powinienem uiścić - 2 zł. wpisane, zamiast 1zł. JEstem studentem i kara 63zł, fakt - sporo i trochę nie w smak mi płacić, choć wiem że nie powinienem.... Teraz pytanie. Jak do tego wszystkiego ma się art 121Kodeksu Wykroczeń. Czy muszę płacić firmie z którą MPK ma podpisaną umowę? Jest to moje pierwsze przewinienie. Czy napisac odwołanie. Pytam dlatego, że nie chcę później, aby ktoś ciągał mnie po sądach, czy "negocjatorzy" pukali do mych drzwi. Będe wdzięczny za opinie i rady. Pozdrawiam

(Elm0)

2004.1.30 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Mandat MPK i KW art. 121 (11)

Koles ja bym radzil ci to gowno zaplacic poniewaz wlasnie akorat dzisiaj bylem na policji za glupi mandat wiec zastanow sie czy warto !!

2005.4.7 22:31:8

grozi ci kolego 30dni do odsiadki grzywna albo prace społeczne ale na odsiadke to musza byc 3 wykroczenia z tego samego artykułu. najlepiej iść do mpk z koro błędnie wypełniła pani kanar mandat i zapłacisz ok 10zł opłaty manipulacyjnej

2008.4.14 18:51:24

CZEŚĆ MNIE 5 RAZY ZŁAPALI CO MAM ROBIĆ...POMOCY!!!

2008.5.18 21:25:8

najlepiepiej juz spierdalaj z polski bo na dlugo mozesz isc odsiedziec:D

2008.8.20 23:49:46

kto 3 krotnie wyludzi przejazd bezbiletowy podlega karze grzywny lub ograniczenia wolnosci...jezeli masz do dwoch kar waznych(po roku czasu sie przedawniaja)to nie plac.firmie nie oplaca sie wysylac twojej sprawy do sadu w celu uwierzytelnienia dlugu .uwierzytelnienie sluzy tylko po to zeby dac sprawe komornikowi i jest formalnoscia ale firma ponosi koszty.nie wiedza w koncu czy masz dochody i czy splacisz....za to jezeli masz 3 kary to czestokroc daja sprawe do sadu ze wzgledu na to ze ludzie sie boja konekwencji(ograniczenie wolnosci brzmi strasznie jezeli nie wiesz o co chodzi)...firma liczy ze bedziesz sie obawial konsekwencji prawnych...wiem to wszystko z doswiadczenia i z rozmow z kompetentnymi osobami...wybaczcie za styl ale nie mam czasu...

2008.11.3 13:33:38

Jak się można odwołać od kary MPK , złapali mnie już 2 razy i chciałbym się odwołać , jestem pełnoletnie nie pracuje i nie mam żadnych dochodów ??

odp : chymek1234@o2.pl

2009.1.26 21:20:20

He he ja sie nie chce chwalic ale ma 7 mandacików i za 2 dni musze iśc na psy.:)

2009.3.19 20:35:35

cioty z was ;) uciekajcie z kraju bo was scigaja za 100zl hahaha no zal..

2009.3.19 23:23:13

pierdolicie kocopoly ja ma 60 mandatow z skm i 20 z mzk jutro na 14 mam rozprawe niewiem co z tego bedzie ale jakos kurwa z kraju nie spierdalam żal ;) popieram kolege wyżej

2009.11.18 2:37:4

a ja juz jestem poszukiwany listem gonczym za 121 kw i jaka mam szanse na unikniecie wyroku? 14 dni pozbawienia wolnosci.. roftl smiech na sali. Skladalem wniosek o uchylenie ale chyba nie dotarl do sedziny bo 3 dni po tym wjechali mi na chate. Co robic?

2012.12.8 10:53:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika