Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Odpowiedzi w temacie (1)

pawelx20

13.12.2011

Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym radiowozem, z tekstem ? Pan Pozwoli?i poinformowała mnie ze dostaje mandat, co dziwne, 2 minuty później jak jeden z gliniarzy spisywał moje dane, a drugi zajmował się zabezpieczaniem tyłów, w tym samym miejscu, w drodze do tego samego marketu przechodził inny człowiek, ale dostał ?tylko pouczenie?. Spytałem gliniarza otwarcie, dlaczego nie spisują tego drugiego typa, to kłamał w żywe oczy ze ten człowiek nie popełnił wykroczenia ( a ja przechodząc w prawie tym samym miejscu to wykroczenie popełniłem) Rozumiem, że dla mnie pouczenia nie starczyło i są równi i równiejsi wobec prawa. Najwyraźniej szukali jelenia, którego by mogli spisać i pojechać dalej. Gliniarz tłumaczył się ze jest niby jakaś ogólno polska akcja chronienia pieszych czy coś? ? Szukałem trochę w Internecie na ten temat, i przeczytałem o jakimś zapisie mówiącym ze można przejść przez jezdnie w miejscu nieoznakowanym, jeśli do pasów jest bliżej niż 100 metrów, w miejscu, w którym przechodziłem odległość od pasów wynosi 84 metry Zastanawiam się nad wniesieniem o uchylenie mandatu, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który artykuł, który zapis? Gdzie się odwołać? Do jakiej instytucji się odwołać w sprawie mandatu. Sprawa Sądowa. Jakie są szanse na wygranie sprawy sądowej? - nie byłem nigdy karany, nie mam żadnych wykroczeń na koncie. - nie stwarzałem żadnego zagrożenia dla ruchu drogowego, spokojnie przeszedłem na druga stronę jezdni Przedawnienie Słyszałem ze mandat przedawnia się po 3 latach ( na którymś forum znalazłem posta odnośnie tego aspektu) """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego""" Teraz jest pytanie czy opłaca się komornikowi ściągać 50 zł , jakie są koszty dla komornika przy ściganiu mandatów. Jakie są wasze sugestie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pawelx20

2011-12-18 22:54:46

to samo tylo zredagowane , nie ma opcji edytuj w postach Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym radiowozem, z tekstem ? Pan Pozwoli?i poinformowała mnie ze dostaje mandat, co dziwne, 2 minuty później jak jeden z gliniarzy spisywał moje dane, a drugi zajmował się zabezpieczaniem tyłów, w tym samym miejscu, w drodze do tego samego marketu przechodził inny człowiek, ale dostał ?tylko pouczenie?. Spytałem gliniarza otwarcie, dlaczego nie spisują tego drugiego typa, to kłamał w żywe oczy ze ten człowiek nie popełnił wykroczenia ( a ja przechodząc w prawie tym samym miejscu to wykroczenie popełniłem) Rozumiem, że dla mnie pouczenia nie starczyło i są równi i równiejsi wobec prawa. Najwyraźniej szukali jelenia, którego by mogli spisać i pojechać dalej. Gliniarz tłumaczył się ze jest niby jakaś ogólno polska akcja chronienia pieszych czy coś? ? Szukałem trochę w Internecie na ten temat, i przeczytałem o jakimś zapisie mówiącym ze można przejść przez jezdnie w miejscu nieoznakowanym, jeśli do pasów jest bliżej niż 100 metrów, w miejscu, w którym przechodziłem odległość od pasów wynosi 84 metry Zastanawiam się nad wniesieniem o uchylenie mandatu, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który artykuł, który zapis? Gdzie się odwołać? Do jakiej instytucji się odwołać w sprawie mandatu. Sprawa Sądowa. Jakie są szanse na wygranie sprawy sądowej? - nie byłem nigdy karany, nie mam żadnych wykroczeń na koncie. - nie stwarzałem żadnego zagrożenia dla ruchu drogowego, spokojnie przeszedłem na druga stronę jezdni Przedawnienie Słyszałem ze mandat przedawnia się po 3 latach ( na którymś forum znalazłem posta odnośnie tego aspektu) """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego""" Teraz jest pytanie czy opłaca się komornikowi ściągać 50 zł , jakie są koszty dla komornika przy ściganiu mandatów. Jakie są wasze sugestie?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 27.5.2017

  Prawo spadkowe - Sprawdź co reguluje prawo spadkowe?

  Określone prawa i obowiązki majątkowe (prawa rzeczowe, wierzytelności i długi) z reguły (z wyjątkami) nie gasną z chwilą śmierci ich dotychczasowego podmiotu (czyli spadkodawcy), ale przechodzą (...)

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.