Moja żona nie odbiera alimentów, które daje na dziecko i chce mnie pozbawić praw

Odpowiedzi w temacie (5)

marek_zyter

11.10.2010

Mam dość nietypową sytuację, ale zaczynam się już poważnie obawiać... Otóż jestem po rozwodzie, mam dziecko na które mam zasądzone alimenty. Ale jest tak, że moja ex chce mnie pozbawić praw do dziecka, oczernia mnie... I nie przyjmuje alimentów, tzn. kiedy chciałem dać jej do ręki i uzyskać od niej pokwitowanie to nie chciała wziąć pieniędzy, potem przesyłałem jej pieniądze listonoszem ale też odmawiała odebrania pieniędzy... No i teraz podobno składa wniosek do sądu, że nie chcę płacić alimentów na dziecko.... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co ja mam w tej sytuacji robić? przecież to chore wszystko!! Nie chcę stracić prawa do opieki nad dzieckiem a z drugiej strony nie wiem jak sobie poradzić z byłą żoną...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bitekk

2010-08-12 13:08:36

Witam serdecznie, Mam pytanie, nie dostarczam osobiście alimentów do matki mojego dziecka, ona zagroziła, że jesli nie bedę ich dostarczać osobiście nie będzie ich odbierać. Jakie mogę mieć z tego konsekwencje jeśli ona odmówi ich odbioru?

mrozowskim

2010-10-12 00:07:42

Musi Pan mieć udokumentowane próby doręczenia pieniędzy i co miesiąc wysyłać je przekazem pocztowym lub przelewem na konto żony. To że była żona ich nie odbiera, jest jej problemem i nie może Panu z tego powodu "ukręcić bicza". Jeśli Pan płaci alimenty i ma na to dowody, sąd ewentualnie postuka byłej żonie do głowy i zapyta kiedy "wyrośnie z poziomu przedszkola". Zwrócone alimenty sugeruję wpłacać na odrębne konto i tam je trzymać, do czasu kiedy była żona je przyjmie. Z biegiem czasu może to narosnąć do sporej kwoty.

kremo

2011-05-26 14:36:09

witam, mój brat płaci alimenty na dziecko nieletnie, nie ma rozwodu, spłaca wszystkie kredyty zaciągnięte jeszcze z żoną. Alimenty płaci a żona od stycznia nie przyjmuje pieniędzy, brat ma dowody wpłaty pieniędzy. Co ma zrobić? Czy nadal wpłacać pieniądze, których ona nie przyjmuje? Czy ma pisać do sądu, że żona nie przyjmuje przyznanych pieniędzy?

Łukasz Pśl

2017-10-12 12:06:11

Witam ja mam taki problem że co miesiąc wysyłam pieniądze na alimenty przez pocztę wysyłam przekazem pocztowym i matka nie odbiera pieniędzy tylko odsyła mi z powrotem i chodzi do GOPSU że nie płacę. Czy mogę napisać wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa ????

mrozowskim

2017-10-12 13:52:49

Sugeruję Panu udanie się z tym tematem do sądu rodzinnego i ustalenie, czy może Pan w takiej sytuacji wpłacać alimenty do depozytu sądowego.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.5.2009

  Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  W ramach ulgi rodzinnej (tzw. ulgi na dzieci) odliczeniu od podatku podlega kwota stanowiąca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotność kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 30.4.2018

  Rodzice przy dziecku w szpitalu bez opłat?

  Ministerstwo Zdrowia chce uregulować warunki pobytu opiekunów przy najmłodszych pacjentach w placówkach opieki medycznej.

 • 18.2.2011

  Umowy o przeniesienie praw autorskich oraz umowy licencyjne

  Umowa o przeniesienie praw autorskich polega na tym, że przenoszący prawa autorskie wyzbywa się całkowicie władztwa nad tymi prawami na rzecz nabywcy. Umowa taka powinna zostać sporządzona w formie (...)