nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art

Odpowiedzi w temacie (0)

j363

27.11.2010

witam. wraz z kolega zostalem zatrzymany przez policje jako podejrzany o popelnienie czynu z art.288 kk. poniewaz ja w tym czasie bylem chory i przejmowalem leki przed osadzeniem na tzw. dolku poprosilem o konsultacje medyczna. znalazlem sie w izbie przyjec szpitala w ktorym to podano mi silne leki przeciw bolowe w postaci kroplowki. Podczas zabiegu pod wplywem lekow uasnolem ( kroplowka w 3minuty byla pusta a dostalem ich 5 lub 6 - i odlecialem ) Po przebudzeniu zabrano mnie ponownie na komede policji i tam skladalem wyjasnienia. Problem w tym ze nie pamietam dokadnie o co chodzilo bo bylem zamroczony(usypialem na krzesle - tzw odlot). Nastepnego dnia moj stan zdrowia nie ulegl zbytniej poprawie , dalej bylem czesciowo otumaniony , jak rowniez zaczolem odczowac sily bol z powodu mojej choroby . Na przesluchani bylo mi obojetne co oni odemnie chca ( bol , stres i wczesniejszy stan powodowal ze jedynie chcialem jak najszybciej byc w domu, ) Podobno przyznalem sie do uszkodzena mieniaa nawet kradziezy dlatego zmieniono mi art. z 288 na 279 kk. A od kolegi z ktorym bylem zatrzymany dowiedzialem sie za on potwierdzil zaznani poniewaz byl zastraszany ze go zamkna i lepiej bedzie jak sie rowniez przyzna to wtedy bedzie mozliwosc samo ukarania i zwolnia do domu Oczywiscie napisalem pozniej pismo do prokuraury ze pod wplywem lekow ktore mi podano niepamietam za wiele z przesluchania. Z tego co mi wiadomo 288 nastepuje na wniosek pokrzywdzonego, ktory to pewnie nie zglaszal kradziezy poniewaz odrazu bym mial w protokule z zatrzymania 279 a nie 288 obecnie kolega dostal ponownie wezwanie jako oskarzony do art 288 mimo ze i on mial postawiony juz zarzut z 279 a ja mam stawic sie do prokuratury w celu wyjasnienia mojego pisma Wiec zapytam - co dalej mam zrobic i o co to sie moze rozchodzic

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 28.1.2019

  Twój e-PIT - rozliczenie przygotowane przez administrację skarbową

  Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28. Rozliczenia (...)

 • 27.1.2018

  Jak przekazać 1% podatku za 2017 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego?

  Podatnik ma prawo wybrać organizację pożytku publicznego (OPP), której naczelnik urzędu skarbowego przekaże 1% podatku należnego wynikającego ze złożonego zeznania rocznego PIT.

 • 13.4.2012

  Jak złożyć zeznanie podatkowe?

  Wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin składanie zeznań podatkowych za rok 2011. W związku z tym, warto przyjrzeć się, w jaki sposób należy złożyć to zeznanie, tak, aby zaoszczędzić (...)

 • 9.3.2011

  PIT 2010 – przez Internet szybko i prosto

  Czasy, kiedy podatnicy godzinami stali w Urzędach Skarbowych, aby złożyć zeznanie na dzienniku podawczym przed końcem kwietnia odchodzą do lamusa. Coraz mniej zeznań wysyłamy także pocztą. W (...)