Nietypowy mandat w komunikacji miejskiej.

Odpowiedzi w temacie (0)

sven22

1.12.2017

10 listopada dostałem mandat w komunikacji miejskiej za brak biletu. Byłem przekonany, że kartę miejską mam doładowaną do 10 listopada włącznie. Okazało się, że miałem doładowaną do 9 listopada, do godz. 00;00. Mój błąd- przyjmuje mandat. Kwestia taka, że kontroler wsiadł jeden przystanek od tego, na którym ja miałem wysiadać. Powiedział, że jeżeli nie mam czasu to mogę wysiąść, a on zeskanuje kartę i mandat przyjdzie pocztą. Tak też zrobiłem. Na mandat czekałem do dzisiaj. Mandat nie przyszedł, przyszło za to przedsądowe wezwanie do zapłaty w kwocie 302 zł. Mandat to kwestia 100-120 zł. Mam to zapłacić do 5 grudnia. W innym wypadku będzie rozpoczęte postępowanie sądowe i egzekucyjne i już nie 300 tylko 450 zł. Kontaktuje się więc z osobą, która na piśmie jest oznaczona jako osoba prowadząca sprawę. Pani przez telefon odsyła mnie do Zarządu Transportu Dróg i Zieleni. Poszedłem zatem do ZTDiT (konkretnie do działu obsługi klienta). Tam poinformowali mnie, że muszę udać się do kancelarii prawnej, która się zajmuje takimi sprawami, i że muszę złożyć pisemne zażalenie w tej sprawie. Czy mogę zrobić coś więcej w tej kwestii oprócz wyżej wspomnianego zażalenia? Mandatu nie widziałem na oczy, a mam zapłacić ponad 300 zł, coś tu jest nie tak... Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 29.6.2018

  Będą preferencje podatkowe na CNG i LNG?

  Zaproponowano uproszczenia i ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej związanej z wyrobami akcyzowymi przez zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców, ograniczenie (...)