Forum prawne

Niezrozumialy wyrok sadu. - forum prawne

Witam, w listopadzie 2017 roku mialem kolizje. Krotko mowiac wjechal we mnie starszy pan gdy jechalem prawym pasem, pan nie upewnil sie czy ma miejsce i wjechal we mnie ocierajac sie o moj lewy bok. Byla policja, wina uznana ewidentnie owego pana, pan oczywiscie wielce oburzony ze jak to jego o cos posadzac i sprawa skierowana do sadu. W sadzie jak to w sadzie, sprawa toczyla sie rok, po roku zapadl wyrok. Oczywiscie nie bylem strona w sprawie tylko swiadkiem ale jako pokrzywdzonemu przyslugiwal mi odpis wyroku ktory moglem dostac tylko korespondencyjnie, minelo 1,5 miesaca a ja wyroku dalej nie otrzymalem. Pofatygowalem sie do sadu osobiscie, wyrok dostalem do reki a tresc wyroku brzmiala nastepujaco:

Obwinionemu o to, ze:

w dniu 17 listopada 2017 roku ok godz 12:40 na ul. Chrobrego 1 w Wałbrzychu woj. dolnośląskie, spowodował zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że kierując pojazdem Opel (starszy pan) w trakcie zmiany pasa ruchu z lewego na prawy nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się prawym pasem ruchu kierującemu pojazdem Audi (Ja), w wyniku czego doprowadził do zderzenia pomiędzy pojazdami,
tj. o wykroczenie z art. 86 paragraf 1 k.w.
Obwinionego (starszego pana) uniewinnia od zarzutu popełnienia czynu opisanego w części wstępnej wyroku tj. wykroczenia z art. 86 paragraf 1 k.w. Koszty postępowania zaliczając na rachunek skarbu państwa.Oczywiscie po czasie po jakim bylo mi w ogole dane przeczytaac wyrok ten byl juz dawno prawomocny i jesli dobrze widze wynika z niego ze starszy pan mimo ze we mnie wjechal to zostal od czynu uniewinniony, mimo ze policja uznala jego wine i mimo iz nie bylo tam tak na prawde innej mozliwosci. Co ja mam teraz zrobic? Samochod jak byl uszkodzony tak jest po dziś dzien. Czy do tego da sie jeszcze odwołac? Czy kogoś tu mozna zaskarzyc? Co dalej?

2019.2.1 15:42:6

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Niezrozumialy wyrok sadu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika