Noc Muzeów 2011 - Kraków - forum prawne
Cześć!!!
Noc Muzeów 2011 w Muzeum Narodowym w Krakowie rozpocznie się 20 maja 2011 w godz. 19.00-1.00 we wszystkich Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie.
PROGRAM NOCY MUZEÓW 2011 W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
Wszystkie Oddziały: godz. 19.00-22.00 - Akcja \"Szalony Kapelusznik\"; godz. 19.00-01.00 - Nocny kiermasz książki muzealnej - wiele wydawnictw Muzeum Narodowego w Krakowie można będzie kupić z 50% rabatem, a wybrane książki nawet za 1 złotych.
***
GMACH GŁÓWNY, AL. 3 MAJA 1:
? godz. 19.00-21.00: \"Plac gier\"
Parking przed Gmachem Głównym zamieni się w plac gier i zabaw - pojawią się na nim warcaby, gra w klasy, kulki, guma i skakanka oraz inne gry zespołowe. Organizatorzy zapraszają do rywalizacji i dobrej zabawy!
? godz. 19.00: \"Żywy okop\"
W Galerii \"Broń i Barwa w Polsce\" Grupa Rekonstrukcji Historycznej \"Wrzesień 39\" przedstawi umundurowanie oraz elementy wyposażenia i uzbrojenia Wojska Polskiego z okresu dwudziestolecia międzywojennego i kampanii wrześniowej. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w kwizach historycznych.
? godz. 19.00-01.00: \"Kapelusze i inne nakrycia głów\"
W Galerii \"Broń i Barwa w Polsce\" prezentowane będą wojskowe oraz urzędnicze nakrycia głów na co dzień przechowywane w magazynach Muzeum.
? godz. 21.00: Pojedynek szachowy
Rozegrany zostanie on na historycznych szachach z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, w Galerii Rzemiosła Artystycznego lub holu I piętra, z udziałem jednego z krakowskich klubów szachowych.
? godz. 20.00-23.00: \"15 minut o sztuce\"
Jak niezwykły przewodnik Alicji w Krainie Czarów, tak w Gmachu Głównym, co 30 minut od godz. 20.00 do godz. 23.00, w różnych miejscach będą pojawiać się przewodnicy, którzy opowiedzą o wybranych dziełach z trzech Galerii Gmachu Głównego. Organizatorzy zapraszają do śledzenia białych postaci w koszulkach z logotypem Muzeum.
? godz. 21.00-23.00: \"Migrujące dźwięki\"
Tym razem zamiast jednego koncertu będzie można posłuchać dźwięków o różnych porach w różnych miejscach stałych ekspozycji. W galeriach niespodziewanie będą się pojawiać zaproszeni muzycy, którzy wykonają specjalnie na tę okazję przygotowane kompozycje, dźwięki, odgłosy...
PAŁAC BISKUPA ERAZMA CIOŁKA, UL. KANONICZA 17:
? godz. 19.00-23.00: Gra \"Sacrum -Profanum - Utożsamienia\"
Pałac Biskupa Erazma Ciołka proponuje uczestnikom \"Nocy Muzeów\" grę w utożsamienia z postaciami/motywami przedstawionymi na wybranych dziełach sztuki w Galerii Sztuki Dawnej Polski II-XVIII wieku.
Zadaniem graczy będzie odnalezienie na terenie Galerii dzieła, którego fragmenty, zreprodukowane na małych kartonikach, otrzymają przed wejściem na ekspozycję. W drugiej części gry, w pobliżu odnalezionego dzieła, uczestnicy odtwarzać będą otrzymane motywy (żywe obrazy). Efekt utrwalany zostanie na zdjęciach wykonywanych przez wolontariuszy.
GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH, RYNEK GŁÓWNY 3:
? godz. 19.00-01.00: Prezentacja multimedialna na temat gry w krokieta - ogrodowej gry towarzyskiej popularnej w XIX wieku - wyświetlana na wszystkich dostępnych standach multimedialnych na teranie Galerii. Punkt wyjścia będzie stanowić obraz Leona Wyczółkowskiego \"Gra w krokieta\" (1895) znajdujący się w Sali Chełmońskiego.
? godz. 19.00-22.00: \"Gra z obrazem\" - wspólne tworzenie obrazu na podstawie reprodukcji Leona Wyczółkowskiego \"Gra w krokieta\". Powiększoną reprodukcję obrazu pocięto na równe kwadraty, które losowo, rzucając dwiema kostkami, układamy na planszy, tworząc \"nowy\", dadaistyczny, przypadkowy, nieco oderwany od rzeczywistości obraz.
? godz. 19.00-22.00: \"Gra w podróże\"
XIX-wieczna mapa Europy, wydrukowana i rozłożona na ziemi, służy jako plansza do gry. Kolejnymi etapami gry są wybrane państwa Europy. Gracz porusza się, udzielając odpowiedzi na zagadki logiczne - nawiązanie do \"Alicji w Krainie Czarów\", rozdziału \"Obłąkana herbatka\". Za dobrą odpowiedź gracz dostaje wizę, czyli kartę do gry. Zdobycie wizy-karty umożliwia kontynuowanie gry i kolejny ruch.
Zadaniem gracza jest zebranie jak największej liczby kart. Grę prowadzi Szalony Kapelusznik - oraz jego pomocnicy przebrani za karty Królową Kier i Króla Kier. Zagadki będą odnosić się do historii Sukiennic i artystycznych podróży, a także do dzieł prezentowanych w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
DOM JANA MATEJKI, UL. FLORIAŃSKA 41:
? godz. 20.00: \"Zwiedzanie w kapeluszu\" - oprowadzanie po ekspozycji Domu Jana Matejki. Pierwszeństwo będą miały osoby, które przyjdą w fantazyjnych nakryciach głowy. Z okazji \"Nocy Muzeów\" w Domu Jana Matejki pokazane zostaną nakrycia głowy z kolekcji malarza - oryginalne oraz te, które artysta, niczym wyjątkowo utalentowany Kapelusznik, projektował dla bohaterów swojego historycznego teatru.
? godz. 21.00: Wykład \"O nakryciach głowy z kolekcji Jana Matejki\"
? godz. 22.00: \"Medievissima\" - nawiązujący do Ubiorów w Polsce Jana Matejki pokaz choreograficzny współczesnych ubiorów, inspirowanych średniowieczną i renesansową modą, wzbogacony o elementy gry teatralnej.
MUZEUEM STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KAMIENICY SZOŁAYSKICH, UL. SZCZEPAŃSKA 11:
? godz. 19.00: Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem
? godz. 20.00: Prelekcja \"Stanisława Wyspiańskiego Studium o Hamlecie\"
\"Aktorom polskim, osobom działającym na scenie, na drodze przez labirynt zwany teatr, którego przeznaczeniem, jak dawniej, tak i teraz, było i jest służyć niejako za zwierciadło naturze, pokazywać cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz, a światu i duchowi wieku, postać ich i piętno\".
? godz. 21.00: \"Historia mebli niepewnych...\" - zdarzenie metateatralne w sali \"Salonik Żeleńskich\"
Wybrane fragmenty eseju Tadeusza Żeleńskiego-Boya przedstawiającego okoliczności powstania słynnego garnituru mebli do mieszkania Żeleńskiego-Boya, zaprojektowanego przez Stanisława Wyspiańskiego, w inscenizacji studentów PWST w Krakowie
? godz. 22.30: \"Myśmy wszystko zapomnieli...\" - zdarzenie metateatralne w sali \"Teatr i Świetlica Sztuki\".
Wybrane fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego zostaną pokazane w inscenizacji studentów PWST w Krakowie.
DOM JÓZEFA MEHOFFERA, UL. KRUPNICZA 26:
? godz. 19.00: Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
? godz. 19.30: \"Test your English!\"
Gra-test na znajomość języka angielskiego - do indywidualnego rozwiązywania i oszacowania poziomu wiedzy na podstawie załączonej punktacji. Inspiracją będzie ekspozycja muzealna w Domu Józefa Mehoffera.
? godz. 20.00: \"Gra w krokieta\" - performance w przestrzeni ogrodu Domu Józefa Mehoffera
? godz. 20.30-21.30: \"Badminton\"
Konkurs dla widzów. Gra odbędzie się w ogrodzie, w parach. Jeśli do zawodów stanie kilka par, wygra ta, która najdłużej będzie odbijać lotkę (odbicia będą liczone). Nagrodami - wydawnictwa muzealne.
? godz. Po godz. 21.00 Projekcja dzieł Józefa Mehoffera
Na ścianie kamienicy przylegającej do ogrodu wyświetlane będą najwybitniejsze dzieła Józefa Mehoffera. Zdarzeniu będzie towarzyszył konkurs - pytania i odpowiedzi będą rozdawane i zbierane w wyznaczonych punktach w przestrzeni ogrodu.
? godz. 22.00: \"Gra w bilard\" - performance we wnętrzu Domu Józefa Mehoffera
? godz. 23.00: Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
MUZEUM KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH, GALERIA SZTUKI STAROŻYTNEJ, UL. PIJARSKA 8:
? godz. 19.30: \"Czy kot to bogini egipska?\" - gra dla dzieci odwołująca się do dzieł sztuki z Galerii Sztuki Starożytnej; na najmłodszych czeka wiele tajemniczych atrakcji.
? godz. 20.30: Zwiedzanie Galerii z przewodnikiem
? godz. 21.30: Zwiedzanie tematyczne: \"O starożytnych nakryciach głowy\"
Pozdrawiam!!!!
Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Noc Muzeów 2011 - Kraków
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?