Odmowa wymiany zagranicznego prawa jazdy na PL

Odpowiedzi w temacie (0)

Argos321

20.11.2018

Witam,po kilkuletnim pobycie w UK powróciłem do Polski,udałem się do W.Komunikacji celem wymiany prawa jazdy naPL.Wymieniajac wcześniej Polskie na Angielskie nie wysąpiłem o wpis o kategorie D(nie była mi potrzebna-dodatkowe badania lekarskie zbyt duże koszty itd.Teraz chciałem odzyskac Polskie PJ z w/w kategorią-a Pan Urzednik stwierdził ze jest to niemożliwe ponieważ baza do wymiany jest przedstawiony plasik z UK.Pomimo aktualnych badan i potwierdzeia ze nie zostały mi cofnięte żadne uprawnienia i nie toczy się żadne postepowanie sprawy nie zalatwilem.Czy Urzad postapil prwidlowo.Jak odbic te pilke?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)

 • 16.12.2017

  Kiedy można pobierać opłaty za wydanie prawa jazdy, a kiedy nie?

  Obciążenie kierowcy kosztami wymiany prawa jazdy, gdy jest ona następstwem działań organów władzy samorządowej, nie znajduje uzasadnienia konstytucyjnego - orzekł Trybunał Konstytucyjny.