e-prawnik.pl Porady prawne

Odsetki ustawowe

Odpowiedzi w temacie ()

-

22.8.2001

Czy ktoś mógłby mi podać , jakie były odsetki ustawowe w 2000 r Z góry dziękuje.
(kate)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mario

2001-08-22 12:53:59

jak się dobrze rozejrzysz toznajdziesz na tej stronie uszanowanie

parnezalia

2010-07-16 09:20:48

Witam! Chciałabym się dowiedzieć od kiedy naliczane są odsetki ustawowe? Ile one wynoszą? Bardzo proszę o ustawę z podstawa prawną, z której to wynika. Pozdrawiam

tulipan33

2011-03-29 10:29:34

Dzień Dobry!

W przypadku zaległości podatkowych, gdy dzień zwłoki przypada na dzień wolny od pracy, naliczamy odsetki od tego dnia, czy kolejnego dnia roboczego???

Jak najszybciej obliczyć odsetki z tytułu zobowiązań podatkowych???

Proszę o poradę!

riat

2012-08-03 07:29:52

W 2002r sąd zasądził mi zwrot kosztów postępowania przeciwko gminie. Uzyskałem klauzulę wykonalności i posłałem to przegrywającemu wzywając go do zapłaty. Przez pierwsze 2 lata milczał a ja o tym zapomniałem. Ponowiłem wezwanie i w odpowiedzi dostałem pismo z wskazaniem konta na które mają przelać pieniądze. Ponieważ nie miałem konta poinformowałem ich o tym i napisałem żeby mi zapłacili po prostu przekazem. Po kolejnych 2 latach milczenia znowu zaczęli domagać się numeru mojego konta a ja odpowiedziałem im to samo. I tak zabawa trwa do dzisiaj. A, ostatnio jest jedna modyfikacja. Piszą, że mogę sobie ewentualnie przyjść po te pieniądze do kasy ich urzędu to mi je łaskawie wydadzą. PYTANIE Czy w tym przypadku mogę domagać się wydania mi zasądzonej kwoty zwrotu kosztów procesowych z odsetkami ustawowymi za zwłokę czy bez tych odsetek? To tyle Bardzo proszę o pouczenie bo sam nie jestem za mocny w te klocki.

Arbitra

2012-08-03 14:49:45

przede wszystkim proszę działać szybko, bo jeśli jest to wyrok z 2002r., to w 2012r. się przedawnia. Jeśli nie wszczął Pan egzekucji komorniczej, bieg przeawnienia nie został przerwany, proponuję jak najszybciej odzyskać pieniądze, a najlepiej złożyć wniosek u komornika - wtedy Gmina będzie musiała ponieść większe koszty

riat

2012-08-04 05:41:56

Witam! Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedż. Ale dopytując: wiesze koszty tylko o opłatę komorniczą czy też ustawowe odsetki,o których jednak w postanowieniu sądu nie ma słowa a które sobie po prostu naliczyłem sam? Pozdrawiam

pimiolek

2013-07-16 14:12:17

Odsetki ustawowe - tabela z zestawieniem odsetek z ostatnich kilkudziesięciu lat.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Odsetki ustawowe Witam! Chciałabym się dowiedzieć od kiedy naliczane są odsetki ustawowe? Ile one wynoszą? Bardzo proszę o ustawę z podstawa prawną, z której to wynika. Pozdrawiam czytaj dalej»

 • Odsetki ustawowe Dzień Dobry! W przypadku zaległości podatkowych, gdy dzień zwłoki przypada na dzień wolny od pracy, naliczamy odsetki od tego dnia, czy kolejnego dnia roboczego??? Jak najszybciej (...) czytaj dalej»

 • odsetki ustawowe W 2002r sąd zasądził mi zwrot kosztów postępowania przeciwko gminie. Uzyskałem klauzulę wykonalności i posłałem to przegrywającemu wzywając go do zapłaty. Przez pierwsze 2 (...) czytaj dalej»

 • Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela Nie wiem czy właściwie zadaje pytanie. Jakie obowiazki ma komornik wzgledem Sądu i wierzycieli sporządzając plan podziału? Jest wielu wierzycieli (...) czytaj dalej»

 • Jak obliczyć odsetki ustawowe. Chciałbym prosić o pomoc w obliczeniu odsetek ustawowych na jakimkolwiek przykładzie. (mario) Cześć Mario, podaję Ci wzór na wyliczanie odsetek: kwota zaległości (...) czytaj dalej»

 • dotacja PUP brak dochodu, odsetki ustawowe Witam, Żona otrzymała dotację z PUP na rozpoczęcie działalności (dotacja wpłynęła 2010-12-22, działalność rozpoczęta: 2013-01-12). Mamy dwa problemy: 1. (...) czytaj dalej»

 • Ile mają wynosić odsetki ustawowe 2012?? Potrzebuje szybko dowiedzieć się czy te odsetki ustawowe mają ulec zwiększeniu. Nie jestem ekspertem, ale wyczytałam, że odsetki ustawowe mogą wynosić (...) czytaj dalej»

 • Dokonany zwrot pieniędzy a odsetki ustawowe oraz koszty przesyłki zwrotnej Niedawno sprzedałem telefon. Kupujący po dotarciu do niego towaru stwierdził, że pod ekranem znajduje się mikroskopijna (...) czytaj dalej»

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport" Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła (...) czytaj dalej»

 • Windykacja i odsetki Witam Jakiś czas temu okazało się, iż posiadam dług w UPC na ok 100zł (nie przypominam sobie, ale tez nie wykluczam). Wydzwaniało do mnie kilka firm windykacyjnych (cesje na (...) czytaj dalej»

 • Wysokosć odsetek umownych Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej wysokości, w jakiej (...) czytaj dalej»

 • odsetki ustawowe 2013 Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2013 za zaległe opłaty abonamentowe RTV? ... o kurde, pierwszy raz zdałem sobie sprawę z tego że zalegam z opłatami za 2 lata ;/ * podłączam (...) czytaj dalej»

 • odsetki ustawowe w 2011 Witam, zostałam wezwana do zapłacenia odsetek ustawowych za delikatne niedopłaty przy opłacaniu czynszu do spółdzielni. Stawka czynszu zmieniała się w ciągu roku parę (...) czytaj dalej»

 • odsetki ustawowe od alimentów Mam problem. Nie wiem, jak sporządzić specyfikację zadłużenia - mam przyznane alimenty w kwocie 400zł miesięcznie od dnia 01.03.2000 z terminem płatności do 15 każdego (...) czytaj dalej»

 • Jak naliczyć odsetki od nieterminowego zwrou kaucji Dzień dobry, podczas rozwiązywania umowy z najemca [mezczyzna] i zawarciem umowy z nowym [kobieta, dziewczyna najemcy], zapytałem co w kwestii kaucji. (...) czytaj dalej»