e-prawnik.pl Porady prawne

Odszkodowanie za rozpad małżeństwa

Odpowiedzi w temacie (2)

severek

10.10.2012

Witam, czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Czy można starać się o odszkodowanie za rozpad np. od kochanka swojego byłego partnera? Odszkodowanie za krzywdy moralne dla dzieci i dla małżonka ponieważ w wyniku działań kochanka rodzina została rozbita. Jest coś takiego możliwe?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

helenka52

2012-10-15 09:33:16

O kurczem. Fajny pomysł by to był. Pytanie czy coś takiego przejdzie u nas, bo w stanach to pewnie tak. Tylko że wina musiałaby być orzeczona w rozwodzie, jako bezsprzeczna wina współmałżonka który zdradził i zaniedbał rodzinę.

tezolk

2012-10-20 19:31:03

Nie może być odszkodowania za krzywdy moralne, bo za krzywdę zasadniczo jest zadośćuczynienie, to raz. Poza tym zadośćuczynienie przysługuje tylko w przypadkach ustawą przewidzianych. A jeśli chodzi o odszkodowanie, to myślę że nasz system sądownictwa jest trochę zbyt zastały, konserwatywny, żeby coś takiego dopuścić, natomiast kto wie, być może byłby to jakiś precedens. :)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Odszkodowanie za rozpad małżeństwa i straty moralne Drodzy, Sytuacja następująca. Małzeństwo od 10 lat, małe dziecko. Mąż cięzko pracujący na dobro rodziny, poświęcający się dla dobra (...) czytaj dalej»

 • Rozwód kościelny Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem prawa kanonicznego, ale intuicja (...) czytaj dalej»

 • Zniesławienie i zniewaga Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój temat (również mojej (...) czytaj dalej»

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY? Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona zaczęła mnie (...) czytaj dalej»

 • Chcę się rozwieść Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką nad dziećmi i rachunkami. (...) czytaj dalej»

 • Rozwód a wspólna nieruchomość Po 30 długich latach małżeństwa zdecydowałam się na pozostawienie męża. W naszym związku nigdy nie było mowy o partnerstwie - mąż jest despotą i tyranem, (...) czytaj dalej»

 • ALIMENTY na żonę ?! Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości (...) czytaj dalej»

 • Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką Jestem już po pierwszej sprawie,druga za tydzień ze swiadkiemNasze małżeństwo rozpadło sie przez teraźnejszą kobiete mojego byłego męża,mamy małą (...) czytaj dalej»

 • poszukuję dobrego adwokata w poznaniu rozwód i podział majatku Czy ktoś w sprawach rozwodowych korzystał z usług adwokata michalskiego wiesława z Poznania czy to dobry wybór też polecam mecenasa (...) czytaj dalej»

 • rozpad małżeństwa Witam czy osoba wyłącznie winna rozpadowi małżeństwa, może zostać zmuszona do płacenia odszkodowania za straty moralne ex partnerowi? czy można żądać tego samego od jej (...) czytaj dalej»

 • ślub z obywatelem Turcji Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie ten sam problem i próbuje (...) czytaj dalej»

 • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

 • Rozwód Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w takim wypadku uzyskać rozwód bez orzekania (...) czytaj dalej»

 • ILE TRWA ROZWÓD ??? Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (...) czytaj dalej»

 • rozwód i alimenty Miesiąc po ślubie, kiedy ja byłam w ciąży mój mąż wyjechał za granicę do pracy, Teraz dziecko ma 4,5 lata, nigdy nie mieszkaliśmy razem, zawsze widywaliśmy się tylko raz-dwa (...) czytaj dalej»