oskarżenie o zniesławienie (usunięcia ciąży)

Odpowiedzi w temacie (0)

iresle

9.11.2008

Witam, Koleżanka na spotkaniu klasowym publicznie powiedziała że moja żona była w ciąży i ją usunęła (kiedyś już raz to od niej usłyszała ale nie było przy tym świadków). Czy taki czyn kwalifikuje się do złożenia oskarżenia o zniesławienie? Jak za to wszystko się zabrać (oczywiście są świadkowie) tzn.: jaki sąd, jaki pozew, czego się domagać, ile to kosztuje i jak długo może potrwać? oczywiście taka sytuacja (usunięcia ciąży) nigdy nie miała miejsca co możemy udowodnić poprzez badanie lekarskie (żona niegdy nie była w ciąży) pozdrawiam i oczekuję porady

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2019

  Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i usunięcie zaćmy dla każdego

  Od 1 kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i operacje usunięcia zaćmy będą finansowane bezlimitowo. Skrócenie kolejek oraz poprawa dostępności do świadczeń dla Pacjentów (...)

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 30.5.2017

  Nowe zasady wnoszenia skarg na interpretacje indywidualne

  1 czerwca 2017 r. zmienia się sposób zaskarżania interpretacji indywidualnych. Podatnik, który nie zgadza się z wydaną interpretacją, wniesie skargę od razu do wojewódzkiego (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 30.12.2018

  Interwencja kryzysowa

  Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie (...)