Parkowanie

Odpowiedzi w temacie (0)

piotrek2223

14.3.2019

Dzień dobry, dzisiaj spotkała mnie następująca sytuacja. W miejscu, w którym zaparkowałem krzyżują się trzy drogi (rysunek - https://zapodaj.net/ea1d76afdb282.png.html). Dwie z nich to normalne drogi publiczne (pionowa i pozioma po prawo). Ja stanąłem na drodze po lewo, w odległości poniżej 10m od skrzyżowania dróg i ?przejścia dla pieszych?. Droga, na której stanąłem ma długość poniżej 20m, następnie znajduje się szlaban i znak ?strefa ruchu?, który oznacza początek drogi wewnętrznej. Wjazd tam dostępny jest wyłącznie dla pojazdów uprawnionych, za wykupieniem abonamentu. W związku z tym wysnułem wniosek, iż droga na której zaparkowałem jest drogą gruntową, co oznacza, że jej przecięcie z drogą publiczną nie jest skrzyżowaniem, a więc nie stałem w zbyt małej odległości od skrzyżowania, bo zwyczajnie skrzyżowanie w tym obrębie nie występuje. Przy połączniu tej drogi z drogą publiczną nie ma również informacji o skrzyżowaniu i pierwszeństwie. Omawiane i zaznaczone ?przejście dla pieszych? jest jedynie narysowane na jezdni i brakuje przy nim znaku pionowego D-6 oznaczającego przejście dla pieszych (zgodnie z kodeksem przejście dla pieszych powinno być oznaczone znakiem poziomym i pionowym). Na chodniku zostawione było ponad 1,5m miejsca, a mój pojazd nie utrudniał ruchu. Na miejsce została wezwana przez ochronę obiektu straż miejska, która postanowiła ukarać mnie mandatem za ?parkowanie w zbyt małej odległości od skrzyżowania i przejścia dla pieszych?. Dodam, że poprzednie patrole straży miejskiej nigdy nie ?wlepiały? mandatów w tym miejscu pomimo interwencji. Mandatu oczywiście nie przyjąłem i poprosiłem o skierowanie sprawy do sądu. Moje pytanie jest następujące: czy moje postępowanie w tej sprawie było słuszne i czy powinienem kontynuować stawanie na tym miejscu pomimo tego incydentu? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.3.2017

  Planowane zmiany w partnerstwie publiczno-prywatnym

  Projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji społecznych.

 • 7.11.2017

  Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele korzystnych zmian dla uczciwych obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Osoby ukarane (...)

 • 19.5.2018

  Zmiany dla uczciwych obywateli?

  Osoby ukarane mandatem np. za złe parkowanie będą miały więcej czasu na jego zapłacenie. Inne zmiany pozwolą walczyć z plagą „drobnych” kradzieży. Powstanie elektroniczny rejestr (...)

 • 15.9.2018

  Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały (...)

 • 6.11.2018

  Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Na poziomie 500 zł określono stały próg, od którego kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Nowelizacja przewiduje także np. zaostrzenie kar za niedopilnowanie (...)