Podwyżka alimentów

Odpowiedzi w temacie (0)

Maras12345

3.10.2018

orady prawne Porady prawne >> Zapytaj prawnika online PORADY PRAWNE ONLINE Zapytaj prawnika: Dziś miała odbyć się rozprawa o podwyższenie alimentów na moje dzieci. Obecnie place 700 zł na dwoje. Dodatkowo sam spłaca kredyty na wyposażenie byłego domu czyli meble i sprzęty w kwocie 650zl Mc. Wszystko zostawiłem dzieciom. Kupuje im ciuchy zabawki gry i co dusza zapragnie. Co roku sam finansuje wyjazdy wakacyjne dzieci. Była żona wystąpiła o 1300zl gdyż rok temu zacząłem pracować jako kierowca tira na międzynarodowce. Twierdzi że z doświadczenia wie że taki kierowca zarabia 7-10 tys. Moje zarobki były na poziomie 3,5 do 5 tys dlatego po roku zrezygnowałem i zacząłem pracę jako kierowca na miejscu. Otrzymuje 3.5 tys i wychodzę na tym lepiej bo nie muszę utrzymywać się za granicą. Dziś sedzina zapytała tylko o mój zawód powiedziałem że hydraulik i że zrobiłem kat. C plus ę. Na to sedzina odroczyla rozprawę aby z urzędów pracy w mojej miejscowości i wszystkich w promieniu 40km o oferty pracy dla kierowców. Zaskoczyło mnie to gdyż to była żona nie pracuje i utrzymuje się tylko z alimentów zasiłków i 500plus i ma na utrzymaniu swojego partnera. Byłem przekonany że to o jej możliwości zarobowe wniesie sąd do UP skoro nie chce jej się iść do pracy z czystej wygody. A tu taka sytuacja. Czy ktoś może wziąć pod uwagę zarobki kierowcy za granicą jeżeli ja nie chcę już jeździć za granicę a być na miejscu? Dlaczego sędzia nie wniósł o jej możliwości tylko o moje?na sprawę miałem zabrać oświadczenie o zarobkach a że umowy są najniższe załączyłem także uczciwe przelewy pracodawcy ile otrzymywałem łącznie z dietami. Sąd nawet tego nie obejrzał. Czy to znaczy że jeżeli są oferty na UP na poziomie 7tys to tylko to sąd weźmie pod uwagę? Sam pracowałem u pracodawcy który się ogłasza na UP z zarobkami 10tys a najwyższą wypłata była na poziomie 4900zl. Co mogę zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?

 • 16.11.2017

  Młodzi lekarze uzyskali podwyżki

   Weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które reguluje wysokość miesięcznego wynagrodzenia lekarzy rezydentów. To oznacza, że wynagrodzenia młodych lekarzy wzrosną.

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 11.12.2018

  Najniższe emerytury w górę

  Rząd przyjął projekt ustawy, w świetle którego od przyszłego roku wzrosną świadczenia wypłacane emerytom. Np. najniższe emerytury wyniosą 1.100 złotych, a wszystkie świadczenia wzrosną (...)

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)