Podwyżka alimentów

Odpowiedzi w temacie (0)

Maras12345

3.10.2018

orady prawne Porady prawne >> Zapytaj prawnika online PORADY PRAWNE ONLINE Zapytaj prawnika: Dziś miała odbyć się rozprawa o podwyższenie alimentów na moje dzieci. Obecnie place 700 zł na dwoje. Dodatkowo sam spłaca kredyty na wyposażenie byłego domu czyli meble i sprzęty w kwocie 650zl Mc. Wszystko zostawiłem dzieciom. Kupuje im ciuchy zabawki gry i co dusza zapragnie. Co roku sam finansuje wyjazdy wakacyjne dzieci. Była żona wystąpiła o 1300zl gdyż rok temu zacząłem pracować jako kierowca tira na międzynarodowce. Twierdzi że z doświadczenia wie że taki kierowca zarabia 7-10 tys. Moje zarobki były na poziomie 3,5 do 5 tys dlatego po roku zrezygnowałem i zacząłem pracę jako kierowca na miejscu. Otrzymuje 3.5 tys i wychodzę na tym lepiej bo nie muszę utrzymywać się za granicą. Dziś sedzina zapytała tylko o mój zawód powiedziałem że hydraulik i że zrobiłem kat. C plus ę. Na to sedzina odroczyla rozprawę aby z urzędów pracy w mojej miejscowości i wszystkich w promieniu 40km o oferty pracy dla kierowców. Zaskoczyło mnie to gdyż to była żona nie pracuje i utrzymuje się tylko z alimentów zasiłków i 500plus i ma na utrzymaniu swojego partnera. Byłem przekonany że to o jej możliwości zarobowe wniesie sąd do UP skoro nie chce jej się iść do pracy z czystej wygody. A tu taka sytuacja. Czy ktoś może wziąć pod uwagę zarobki kierowcy za granicą jeżeli ja nie chcę już jeździć za granicę a być na miejscu? Dlaczego sędzia nie wniósł o jej możliwości tylko o moje?na sprawę miałem zabrać oświadczenie o zarobkach a że umowy są najniższe załączyłem także uczciwe przelewy pracodawcy ile otrzymywałem łącznie z dietami. Sąd nawet tego nie obejrzał. Czy to znaczy że jeżeli są oferty na UP na poziomie 7tys to tylko to sąd weźmie pod uwagę? Sam pracowałem u pracodawcy który się ogłasza na UP z zarobkami 10tys a najwyższą wypłata była na poziomie 4900zl. Co mogę zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?

 • 16.11.2017

  Młodzi lekarze uzyskali podwyżki

   Weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które reguluje wysokość miesięcznego wynagrodzenia lekarzy rezydentów. To oznacza, że wynagrodzenia młodych lekarzy wzrosną.

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 2.3.2017

  Rosną emerytury i renty!

  Od 1 marca minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wzrosły o ponad 100 zł, do wysokości 1 tys. zł. W ten sposób osiągnęły one poziom 50% (...)

 • 12.9.2018

  Płaca minimalna w górę w 2019 r.!

  Płaca minimalna w 2019 roku wyniesie 2250 zł, a minimalna stawka godzinowa 14,70 zł – to decyzja Rady Ministrów. Oznacza to wzrost o 7,1% i stanowi 47,2% prognozowanego przeciętnego (...)