Podwyższenie alimentów po apelacji

Odpowiedzi w temacie (0)

Ono123

11.5.2018

Witam, sąd apelacyjny (łączna sprawa o rozwód i alimenty na dwójkę dzieci) podwyższył alimenty na dzieci. Moje pytanie brzmi czy zobowiązany do płacenia alimentów musi dopłacić różnicę za wszystkie miesiące między pierwszym orzeczeniem a orzeczeniem II instancji? Czyli np.jeśli sąd okręgowy ustalił zabezpieczenie na poziomie 1000 zł a sąd apelacyjny ustalił kwotę alimentów na poziomie 1400 zł to zobowiązany do płacenia musi dopłacić różnicę czyli 400 zł x ilość miesięcy między pierwszym a drugim orzeczeniem? Czy jest jakaś możliwość aby uniknąć dopłacania takiego wyrównania? Czy ma tu znaczenie, że na klauzuli wykonalności w wyroku sądu apelacyjnego jest data z dnia wyroku sądu apelacyjnego a nie okręgowego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.3.2014

  Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  Minimalna wysokość kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5.000 zł. Wartość ta wyznacza minimalny zakres odpowiedzialności za zobowiązania spółki. Stanowi (...)

 • 20.5.2008

  Podwyższenie kapitału zakładowego spółki akcyjnej ze środków spółki

  Podwyższenie kapitału zakładowego ze środków spółki polega na dokonaniu rachunkowego przesunięcia tzw. przeksięgowania określonych kwot z innych kapitałów własnych spółki (kapitału zapasowego (...)

 • 11.4.2013

  Podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. bez zmiany umowy spółki

  Co do zasady w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jeśli chcemy podwyższyć kapitał zakładowy musimy zmienić umowę spółki. Wyjątek od tej zasady wprowadza art. art. 257 kodeksu spółek (...)

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)

 • 18.8.2017

  Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji

  W procesie cywilnym po wydaniu wyroku przez sąd I instancji każda ze stron ma prawo odwołać się od tego wyroku wnosząc apelację. W obecnym stanie prawnym w procesie cywilnym obowiązuje system apelacji (...)