Potrzebuje wzoru pisma

Odpowiedzi w temacie (2)

mattlong

29.3.2005

Pilnie potrzebuje wzór pisma do sądu - Sprawa jest taka : Jestem po rozwodzie od stycznia, i dopiero teraz dostałem wezwanie do zapłaty na kwote 200zł . Niestety moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na zapłacenie tak pokaźnej sumy. , Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku i właściwie niemam stałego źrudła dochodów w utrzymaniu się na powieszni pomaga mi rodzina , ale nie mogę liczyć na tak dużą pomoc jak 200zł . Chciałbym złożyć wniosek o zwolnienie mnie z w/w opłaty sądowej ze względu na moją sytuacje finansową (mam nadzieje że sąd przychyli się do mojego wniosku),(proźby). Problem w tym że nigdzie nie moge znaleść wzoru takiego pisma - Będe wdzięczny za pomoc Maciek.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Małgorzata

2005-12-21 21:20:51

Poproś o pomoc w sekretariacie Sądu Wydziału Rodzinnego tam gdzie toczyła się sprawa. Nadmień o jaką sprawę chodzi podaj sygnaturę akt i pani sekretarka poinformuje cie jak to napisać. Mogę tylko podpowiedzieć, że wygląda to zupełnie prosto w formie prośby wzór: Imię i nazwisko miejscowość., data adres Do Sądu ................... Wydział ............ w .............. dot. spr.nr sygn. akt Prośba Proszę o zwolnienie mnie z kosztów sądowych w sprawie nr. sygn. akt...Prośbę swą motywuję tym, że w chwili obecnej jestem osobą bezrobotną bez prawa do zaiłku. Utrzymuje mnie rodzina. Nadmieniam, że kwota ta jest dla mnie zbyt wysoka bym mógł ją zapłacić. Proszę Wysoki Sąd o przychylenie się do mojej prośby. podpis

izabela32@go2.pl

2006-04-13 12:00:11

Je3st to pozew o zwolnienie od kosztow sadowych mam taki wzor jak chcesz odezwij sie na emeil pozdraiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.5.2017

  Wkrótce upomnienia dotyczące nieprawidłowości w JPK_VAT

  Po przeprowadzonej weryfikacji Jednolitych Plików Kontrolnych JPK_VAT przy wykorzystaniu kompleksowego elektronicznego narzędzia ANALIZATOR_JPK, zidentyfikowano przypadki niezgodności w przesłanych (...)

 • 30.9.2013

  Jak przygotować pismo w postępowaniu przed sądem administracyjnym?

  W postępowaniu sądowym pisma stron zawierają przede wszystkim określone wnioski oraz oświadczenia. Poniższe warunki odnoszą się do pism wszystkich uczestników postępowania, zarówno do organów (...)

 • 1.11.2009

  Kto ma pierwszeństwo na uzyskanie patentu na wynalazek?

  Prawo do uzyskania patentu na wynalazek przysługuje twórcy. Zasadą jest zatem, że podmiotem uprawnionym jest twórca, a jedynie wyjątkowo prawo to przysługuje innym podmiotom. Jeżeli wynalazku dokonały (...)

 • 11.2.2015

  Karta podatkowa 2015

  Jak zmieniają się stawki karty podatkowej i ile wyniosą w 2015 roku? Jak wybrać tą metodę opodatkowania zamiast ogólnych zasad opodatkowania na podstawie skali podatkowej?

 • 18.9.2017

  Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

  Bycie stroną w postępowaniu cywilnym wiąże się z ponoszeniem określonych kosztów. Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych? Jaki może być zakres (...)