Pozew o alimenty na dorosłe dziecko-potrzebny wzór.

Odpowiedzi w temacie (10)

Marylka 00 alimenty.pl

22.11.2013

Bardzo proszę o pomoc! Mam skończone 18 lat, rok temu moi rodzice się rozstali. Obecnie chodzę do szkoły policealnej. Na początku jeszcze mój ojciec dawał mi pieniądze, teraz natomiast dość ze nie mam z nim kontaktu, to jeszcze nie dostaję od niego ani grosza. W domu mam ciężką sytuację, jedyną osobą która pracuje jest mama, a Ona ledwo wyciąga 1500 zł miesięcznie. Mój ojciec prowadzi firmę, wydaje mi się że dużo zarabia skoro potrafi utrzymać Siebie, oraz swoją kochankę. Chcę się starać o alimenty od niego. Czy mógłby mi ktoś pomóc i podesłać wzór pozwu o alimenty na dorosłe dziecko? Czy mam szansę w ogóle uzyskać takie świadczenie? Przez długi czas zaciskałam zęby, ale teraz mu nie popuszczę

Nie znalazłeś odpowiedzi?

michał alimenty.pl

2008-09-08 09:41:18

Witam, mam 19 lat, nadal się uczę. Rodzice mieszkają oddzielnie, ale są małżeństwem. Chce złożyć wniosek alimentacyjny. 1)Jak wygląda składanie wniosku alimentacyjnego? 2)Gdzie trzeba go złożyć i ile czasu trwa sprawa alimentacyjna? 3)Jak wygląda sprawa alimentacyjna "od kuchni"? Pozdrawiam i dziękuje, michał

qwerty1 alimenty.pl

2010-07-12 18:54:38

Witam Jestem studentem 2 roku wydziału nauk technicznych synem żołnierza zawodowego w stopniu majora. W domu od 4 lat nie było pralki dopóki moja matka nie kupiła [ma alimenty od mego ojca w wysokości 350zł], która rozwiodła się z moim ojcem. Jestem na utrzymaniu ojca, który daje mi 80zł na tydzień na utrzymanie minus 50zł sieciówka na dojazdy na uczelnię. Telewizora nie ma w domu od nastu lat, a raczej jest, w pokoju mego ojca,do którego dostępu nie ma nikt oprócz niego. Co ciekawe kupił telewizor za 3000zł, a w tym czasie już od 2 lat nie było pralki. Ojciec od czasu do czasu przyjeżdża z jednostki w której pracuje, a która znajduje się w innym mieście. Ojciec z tego tytułu dostaje pieniądze na opłacenie internatu. [z tym telewizorem to przykład jakim ojcem jest mój kochany rodzic xD] Internet - opłaca starszy brat z alimentów otrzymanych od matki [50zł alimenty],który też dostaje 80zł na tydzień. Chciałem wziąć stypendium socjalne ze studiów, ale nie da rady bo dochody na 1 członka rodziny przewyższają 504zł i to znacznie : / Czy mam szanse dostać alimenty od ojca?

Dean1989 alimenty.pl

2010-07-24 04:33:55

Witam was wszystkich. Wiem, że takie tematy już były ale wydaje mi się, że sytuacja w której się znajduje jest troszkę inna. Mój ojciec ma obowiązek płacenia alimentów do 25 roku życia. Kwota wynosi 500zł(na mnie i drugie tyle na mojego brata który mieszka z matką) Prowadzi on własną działalność gospodarczą wiec prace ma. Problem w tym, że on nie ma nic na siebie zapisane bo ma tyle długów, że wszystko by mu zaraz pozabierali. Samochód, mieszkanie, drugie mieszkanie i nie wiem czy jest też oficjalnym właścicielem firmy. Włóczył się po sądach nie raz bo okradał inne firmy i sprawy jakoś przechodziły mu między palcami. W każdym razie nie płaci alimentów od początku czerwca. Mi zrujnował tym samym wakacje. bo siedze w domu i nie mam gdzie wyjść. O pracy mi nie piszcie bo to nie o to chodzi przecież. Ja studiuje w innym mieście i potrzebuje tych pieniędzy na zapłatę czynszu i rachunków. Studiować zaczynam drugi rok, ale sytuacja się o tyle zmieniła, że wkrótce będę mieć stały dochód(będe wynajmować mieszkanie). Boje się, że pozwoli sobie na nie płacenie kasy nałożonej przez sąd. Co mam zrobić gdy taka sytuacja się pojawi?? Uwierzcie, że podejrzenie o taką sytuacje jest jak najbardziej na miejscu . On wielokrotnie mnie oszukiwał(naganiał do pracy pod pozorem, że mi zapłąci i nie zapłącił) byłem głupi, że dawałem się na to nabrać. To jest straszny typ człowieka, kłamca i złodziej do którego nic nie dociera. Sam zresztą okradł mnie z kwoty ponad 4tyś którą zarobiłem jakiś czas temu pracując w restauracji. Mam tego kompletnie dosyć i chce w końcu zawalczyć o to bo męczy mnie to każdego dnia. Nigdy też nie zapłacił alimentów w terminie, zawsze opłacałem wszystko po 2-3 tyg i dostawałem wiecznie OPR od właściciela mieszkania i ledwo co tam się utrzymałem. Co mogę zrobić, żeby dostać to co moje?? Podkreślam, że on nic nie ma zapisane na siebie. Chodze cały nerwowy i wyrywam włosy z głowy. Nie moge spać po nocach przez ten problem. Po prostu nienawidzę tego człowieka jest takim strasznym kłamcą i oszustem, doprowadza mnie po prostu do szału. Biorę przez niego tabletki na uspokojenie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

iza12014gmail.com alimenty.pl

2010-08-18 16:17:19

Pewnie że tak - sporządzasz kosztorys swoich potrzeb - programy komputerowe na studiach duuużo kosztują te do nauki - też je wliczasz,komputer,książki,tv, wachlarz potrzeb jest ogromy - minimalna kwota to 1700zł - nie mowa tu o tym ile wydajesz na swoje potrzeby tylko ile i co potrzebujesz co są ci zobowiązani rodzice zapewnić - a jeśli mama zajmowała się tobą sama ,zajmuje to wnosisz o podział kosztorysu w stosunku 80% do 20% pokrycia finansowego potrzeb przez ojca .Art 135 par 1 i 2 KRiO. wys alimentów zależy nie od zarobków a od możliwości pozwanego czyli ile by zarobił gdyby chciał,a opieka mamy nad tobą to jej niefinansowy wkład w alimentację.Jak coś więcej potzrebujesz to na priv proszę ,bo mogę potem nie znaleźć tego postu.

heniol

2011-05-05 14:57:35

witam, skończyłem już 18 lat i mam zamiar iść do szkoły, czy w takiej sytuacji mogę dostać alimenty od ojca?? czy są jakiś wzory pism dla osób pełnoletnich? znalazłem tylko wzory dla niepełnoletnich.

fatimaa

2011-09-22 13:44:30

Witam, czy mogę wystąpić o alimenty od ojca, jeśli mam skończone 18 lat ale nadal się uczę. Jak wystąpić o takie alimenty ? czy rodzice muszą byc po rozwodzie?

złoticzka

2012-10-10 10:02:34

Witam. Czy młoda osoba, pełnoletnia dopiero zaczynająca studia, mająca złe relacje z rodzicami, może np. wyprowadzając się z domu i mieszkając w akademiku, zażądać alimentów od rodziców na jej osobę? Jak to napisać i gdzie to złożyć?

benedykt6

2012-10-15 09:26:30

Tak, takie alimenty są możliwe, tak długo jak pani studijuje do 26 roku życia. Sąd ustanawia ich wysokość oraz możliwość finansowania pani przez rodziców oraz możliwość pani utrzymanie siebie samej.

Prawy alimenty.pl

2013-11-22 12:25:25

Witam serdecznie!! Sytuacja w Pani przypadku wygląda tak, że dopóki będzie Pani kontynuowała naukę, i będzie Pani wykazywała chęć do nauki, Pani ojciec będzie musiał płacić na Panią alimenty. W przypadku jeżeli pójdzie Pani do pracę, ojciec może złożyć wniosek do sądu o niepłacenie świadczeń!!

e-prawnikpl

2013-11-23 11:46:29

Witamy serdecznie, tak jak napisał Prawy, póki Państwo ne ukończycie 26-ego roku życia, nie będziecie mogli Państwo się utrzymać, bądź nadal kontynujecie naukę, możecie Państwo  starać się o alimenty.

e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/obowiazek-alimentacyjny-rodzicow-wzgledem-dzieci-od-a-do-z.html

 

Potrzebne dokumenty:

 

dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/pozwy/wzor-pozwu-o-alimenty-dla-studenta.html

dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/wnioski/wniosek-o-wszczecie-egzekucji-alimentow.html

 

Pozdrawiamy

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: