e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo budowlane - garaż

Odpowiedzi w temacie ()

missangel

29.2.2012

Mam taki problem że zgodnie z warunkami zabudowy i uzyskanym pozwoleniem na budowę budynku garażowo gosodarczego wybudowałem garaż ścianą zachodnią na granicy z sąsiadem a ścianę północną również na granicy , przyległą do garażu sąsiada z tym że mój garaż jest o jakieś 3 metry dłuższy. I teraz problem mam taki, że sąsiad stał się wrogo nastawiony do mnie i przy fragmencie ściany północnej dobudował sobie bez zgłoszenia wiatę w taki sposób, że przylega ona do ściany mojego garażu, nadto przybił fragment blachy do ściany mojego garażu. Nie widziałbym w tym nic złego gdybym nie chciał tynkować tej ściany a w przyszłości może i nawet ocieplić. Czy sąsiad dobudowując wiatę do ściany mojego garażu postąpił zgodnie z przepisami? Dodam że mój garaż jest połączony z domem jednorodzinnym i każde stukanie i pukanie z garażu sąsiada, słychać w domu. Proszę o odpowiedz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Garaż wiata, garaż w bloku oraz garaż w budynku garażowym należącym do spółdzielni są tak samo opodatkowane czy jakoś inaczej to wygląda? Chciałbym się dowiedzieć jakie są maksymalne stawki (...) czytaj dalej»

  • Ile wynosi podatek za garaż? Zależy od metrażu czy poprostu od teog że to garaż a nie mieszkanie? Pytam bo chce kupić garaż w bloku i zrobić z niego mieszkanie właśnie. czytaj dalej»

  • prawo budowlane Posiadam pawilon handlowy wstawiłem nowe drzwi, które posiadają inne wymiary niż dotychczasowe. Nie uzyskałem zezwolenia na ich wymianę jakie mogę ponieść konsekwencję ? czytaj dalej»

  • Witam. Piszę pracę inż i potrzebuję małej pomocy od Was. Jestem geodetą i pisze pracę na temat inwentaryzacji po wykonawczej zakładu przemysłowego. Czy ktoś może zna się na tym, mógłby podpowiedzieć, (...) czytaj dalej»

  • Witam Czy przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości z punktu widzenia prawa jest stosunkiem zobowiązaniowym i daje prawo przyszłemu właścicielowi do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (...) czytaj dalej»

  • Witam, Czy moglibyście mi zaproponować literaturę, w której znajdę szczegółowe informacje na temat przekształcania działek na budowlane? czytaj dalej»

  • Witam, czy aby postawić wolnostojący garaż we własnym ogródku trzeba mieć jakieś pozwolenia? Będzie to garaż murowany. I czy muszę konsultować się np. z sąsiadem z działki obok? czytaj dalej»

  • PRAWO BUDOWLANE Witam zastanawiam sie co sie dzieje jezeli wymiar budynków nie zgadza się z tymi przedstawionymi w opisie urzedowi, budynek został wybudowany ale nie oddany do użytku(kiedy należy (...) czytaj dalej»

  • prawo budowlane Witam, chciała bym się dowiedzieć czy mogę mieszkać w domu na którego było pozwolenie na rozbudowę ? Mam w niedługim czasie kontrole z nadzoru budowlanego i nie wiem na co oni (...) czytaj dalej»

  • 3 metry od moich okien znajsuje sie palac zabaw, co jest dla mnie i mieszkancow mojego bloku zrodlem nieustannego halasu praktycznie od rana do wieczora . Czy prawo budowlane /lub jakiekolwiek/ okresla (...) czytaj dalej»