e-prawnik.pl Porady prawne

przekształcenie działki rolnej w budowlaną

Odpowiedzi w temacie (3)

albertkow

23.3.2011

witam, czy jeśli w gminie plan zagospodarowania przestrzennego stracił już ważność, a ja chcę przekształcić działkę rolna w budowlana to czy będą jakieś dodatkowe sprawy do załatwienia?? Co w ogóle zmienia brak tego planu zagospodarowania??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kindziak

2011-04-29 13:39:29

Witam!

Chciałabym się budować, jednak działka, której jestem właścicielem jest działką rolną. Czy jest jakaś procedura przekształcania działek budowlanych na rolne?
Jak ona wygląda?
Czy mam jakiś wniosek złoży, gdzie mam go złożyć?
Długo się czeka na takie przekształcenie?

A może jest inny sposób abym mogła się tam wybudować?

Proszę o pomoc!!!!!!!

mrozowskim

2011-04-29 16:56:06

W naszej gminie wystarczy sprzedać działkę wójtowi, a raczej podstawionej przez niego osobie i bardzo szybko jest budowana droga dojazdowa oraz zmieniany plan zagospodarowania przestrzennego, tak że działka staj się budowlaną. Po czym jest ona sprzedawana. A tak na poważnie, to trzeba dopytać w gminie, czy coś da się zrobić. Ewentualnie można budować siedlisko, ale do tego działka musi być większa niż średnia wielkość gospodarstw rolnych na terenie gminy. Ale tu mogły być jakieś zmiany, więc nie jestem na 100% pewny. Sugeruję wpisanie w wyszukiwarkę hasła siedlisko i poczytanie co tam wyskoczy oraz wizytę w urzędzie gminy.

jujukia883d

2021-11-19 16:28:38

Jeśli ktoś ma podobny problem to warto zajrzeć na ten art - https://geoo.pl/blog/jak-przeksztalcic-dzialke-rolna-na-budowlana/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM