rezygnacja z RORu wpisanego do umowy kredytowej

Odpowiedzi w temacie (0)

boruurob

5.9.2012

Witam, Przy podpisywaniu umowy kredytowej w Kredyt Banku musiałem zgodzić się na konto ROR, z którego przelewane będą raty na spłatę kredytu. Od pół roku posiadam w tym samym banku konto walutowe i raty ściągane są bezpośrednio w walucie. Ponadto nie korzystam w inny sposób z tego RORu. Problemem natomiast jest opłata za to konto 6.99pln mieszięcznie. Rozmawiając z KB dowiedziałem się, że przy kredycie nie mogę zrezygnować z konta w PLN ale mogę założyć zamiast płatnego RORu bezpłatne konto techniczne tylko do spłat kredytu. Wymaga to jednak podpisania aneksu do umowy kredytowej a to kosztuje 200pln. Pytania: - czy wymóg posiadania konta w złotówkach przy kredycie walutowym nie jest sprzeczny z jakimiś zapisami w ustawach lub rozporzązdeniami komisji nadzoru bankowego? - sytuacja wygląda tak, że bank zmusza mnie (opłatą za aneks) do płacenia za produkt, którego nie chciałem i nie chcę - czy to jest uczciwe? W jaki sposób mogę pozbyć się tego RORu aby nie płacić za aneks?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Oprocentowanie kredytów bankowych

  Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 9.6.2018

  Zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG

  Od 30 kwietnia 2018 r. każdy przedsiębiorca wpisany do CEIDG ma możliwość zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej bezterminowo lub też na dowolny wskazany okres. 

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)