Rozwód a nieobecność pozwanego

Odpowiedzi w temacie (2)

rafal366

17.6.2019

Witam. Za 2 dni mam pierwszą sprawę rozwodową. Rozwód bez orzeczenia o winie. Mojej żony, która jest pozwaną, na pewno nie będzie. I tu pytanie. Czy uda się to zakończyć na pierwszej rozprawie? Żona nie odpowiedziała na pismo z sądu w żaden sposób. Nie mamy żadnych dzieci

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Bolesta

2019-06-17 13:30:50

Sprawy rodzinne (rozwód) pozostają w związku z kościelnym procesem o nieważność małżeństwa. Nt. zapraszam na mój blog: https://rozwody-koscielne.eu/ dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

pytlicz

2019-06-24 13:17:15

a masz adwokata? W sumie zawsze (nawet w pozornie łatwych sprawach) warto mieć kogoś zaufanego... i on wtedy na takie pytania (znając sprawę) byłby w stanie odpowiedzieć. Mój rozwód prowadził adwokat-dratwa.pl i pomagał mi na każdym etapie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.4.2017

  Porzucenie pracy - Jakie są konsekwencje porzucenia pracy?

  Obecnie porzucenie pracy nie jest w sposób szczególny uregulowane w polskim systemie prawnym jednak porzucenie pracy stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, (...)

 • 26.3.2015

  Wyrok zaoczny w sprawie o rozwód

  Częstym problemem dla osób decydujących się na wystąpienie z powództwem o rozwód jest niepewność co do zachowania drugiego małżonka, zwłaszcza w sytuacji gdy sam rozwód (...)

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 22.12.2009

  Wyrok zaoczny - Kiedy wydawany jest wyrok zaoczny? Jak się od niego odwołać?

  Wyrok zaoczny przeważnie jest wyrokiem uwzględniającym powództwo, może jednak być także wyrokiem je oddalającym. Zaoczny charakter wyroku zależy od braku udziału pozwanego w postępowaniu. (...)

 • 22.1.2016

  Cofnięcie pozwu

  Jednym z uprawnień strony wnoszącej powództwo do sądu, jest możliwość cofnięcia pozwu. Jest to przejaw woli powoda w rezygnacji dochodzenia swoich praw. Może być ona wynikiem np. przedstawienia (...)