Rozwod w Polsce czy w Niemczech

Odpowiedzi w temacie (2)

loomya102

9.1.2013

Witam, mam pytanie odnosnie rozwodu. Razem z mezem mieszkamy w Niemczech (kazde oddziellnie , w innych miastach ). Chcemy sie jak najszybciej i po jak najnizszych kosztasz rozwiesc. Nie jestemy ze soba juz od czerwca. Slub bralismy przed piecioma laty w Niemczech, oboje mamy obywatelstwo niemieckie, jak i polskie . Oboje jestesmy rowniez zameldowani w Polsce. Moje pytanie , czy jest taka mozliwosc, by wziasc rozwod w Polsce ? i ewentualnie go zalegalizowac w Niemczech ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

evibel

2013-01-09 16:53:21

oczywiście,że tak! potem robi się tłumaczenie i po sprawie. WARUNEK,że oboje jestescie zgodni co do rozwodu i chcecie go przeprowadzić bez orzekania o winie. Wtedy są to dwie(minimum) sprawy 1. tzw.ugodowa i druga na której się kończy jeżeli podtrzymujecie chęć rozwodu. Jeżeli nie jestescie zgodni będzie to trwało w Polsce latami kazda sprawa co miesiąc wyjazd do Polski. W Niemczech jest to prostsze, ale trzeba być minimum rok w separacji przy 5 letnim stażu małżeństwa. Nie ma tzw. sprawy ugodowej składacie teraz (przez adwokata) sprawę o rozwód czekacie aż minie rok i jest jedna sprawa trwa to 15 minut i po wszystkim. powodzenia!

tomaszhak

2014-03-07 10:07:08

Jest jedno dobre rozwiązanie jak ochronić swoje pieniądze na wypadek rozwodu. Wystarczy ulokować pieniądze na inwestycji powiązaniej z ubezpieczeniem. Jest to rozwiazanie idealne nie tylko w przypadku rozwodu ale również na wypadek komornika, lewych dochodów itp. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, proszę o kontakt. Tomasz Hak tel. 500 599 177 tomasz.hak@db.com

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 14.9.2015

  Świadectwo pracy za pracę w Niemczech

  Kiedy w Niemczech można żądać od pracodawcy wystawienia lepszego świadectwa pracy? Po zakończeniu stosunku pracy, pracownik ma prawo do uzyskania świadectwa pracy. Nie zawsze otrzymane świadectwo (...)

 • 9.9.2016

  Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński obowiązane są przedtem do dokonania szeregu formalności. Dotyczy to głównie złożenia kierownikowi urzędu stanu cywilnego odpowiednich (...)

 • 31.1.2018

  Zakaz unieważnienia małżeństwa

  Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • 26.9.2018

  Separacja - Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  Z chwilą zawarcia małżeństwa małżonkowie są zobowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą założyli. (...)